Zavrieť

Porady

daň z miezd v Olympe

neviete niekto ako si odkontrolovať daň z miezd v Olympe? máme cca 100 zamestnancov, tak to nie je také jednoduché... akosi sa mi nezdá suma, ktorú vygeneroval program. myslím si správne, že vygenerovaná suma v prevodných príkazoch - prevod z účtu - daň z miezd Dú by mala sadnúť, ak spočítam vo výpočte mzdy riadky zdanené mesačným preddavkom? alebo ak viete niekto nejaký rýchlejší spôsob kontroly... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Namusíš spočítavať, za posledným zamestnancom pri vodorovných výplatných páskach (možno aj iných - ja tlačím pre zamestnávatela tieto) máš rekapituláciu.
    Daňová povinnosť uvedená v príkaze na úhradu je rozdielom zrazených preddavkov a vyplateného daňového bonusu v danom kal. mesiaci.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hana22 veď áno, práve preto si myslím, že mi to tam nedáva správne... suma na prevodnom príkaze je nejakých 3500eur a mne vychádza že by tam malo byť cca 1500eur. to je značný rozdiel... neviete mi poradiť čo s tým?
    veronikasad vytlač si prehľad za 12/14, tam uvidíš riadky,ktoré sú do neho zahrnuté. Či ti tam náhodou neťahá zamestnaneckú prémiu, príp. nejaké nedoplatky z predch.období ...Suma na úhradu by mala byť suma z prev.príkazu.
    kn-alka momentálne nie som pri počítači, v ktorom mám olymp, ale je v ňom aj tabulka s prehľadom odvodu dane, je tam pekne rozpísaná daň, aj daňový bonus a vzájomný zápočet, ktorým sa vypočítava daň na úhradu.
    je to pekne po zamestnancoch, takže vidíš u koho ako bola daň počítaná
      zbaliť

    daň z miezd v Olympe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.