Zavrieť

Porady

Vyradenie DHM z sro nadobudnutého bezodplatne od spoločníka.

Dobrý deň prajem všetkým ochotným poraďákom.Neviem ako postupovať pri účtovaní,ak chce sro vyradiť zo svojho majetku auto,ktoré nadobudla bezodplatne od spoločníka/jediný spoločník sro/ v ROC 7000 eur a odpisovala ho iba účtovne,pretože auto bolo predtým v obchodnom majetku SZČO -spoločníka a dańovo odpísané.Auto ešte nie úplne účtovne odpísané,ale sro ho nepotrebuje,nakoľko kúpila dve nové autá a spoločník by si ho vzal ako svoje súkromné.Moje účtovanie na začiatku bolo 042/413,022/042 a odpisovanie 551/082.Ide mi hlavne o ten účet 413,neviem čo s ním.Ďakujem .


Pridávam odpoveď z FRSR,ak by to ešte niekomu pomohlo.
Dobrý deň,

zostatková cena v prípade darovania majetku sa zaúčtuje na účet 543 – Dary, účtovný predpis: 543/082 a následne sa majetok vyradí z účtovníctva, účtovný predpis: 082/022. Účet 413 je len zdrojom krytia majetku a preto hodnota zaúčtovaná na tomto účte môže zostať aj naďalej, alebo sa môže preúčtovať na niektorý iný účet v rámci účtovej skupiny 41 alebo 42.
Naposledy upravil sollange : 16.01.15 at 10:10
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Úžasné. Že by to teraz bezodplatne predal?
sollange Bezodplatne predať?Už len to spojenie je nezmysel.Poprosila som pekne o radu,ja pokiaľ neviem poradiť ,nenapíšem alebo nepoviem nič.
marjankaj Tak teda mu to predajte za 10000 euri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyradenie DHM z sro nadobudnutého bezodplatne od spoločníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.