Zavrieť

Porady

dohody - odvody a zdaňovanie (roky 2000-2005)

Ahojte, skúsim sa pripojiť do debaty, aj keď troška odlišným problémom. Klientka si chce skontrolovať rok 00-05. Mala v roku 2000 DoVP, a DoPČ.
Zamestnávala aj študentov. Śpomínala mi, že si aj pri týchto dohodách dávala podpisovať vyhlásenia-išlo aj o študentov. Otázka: V r. 2000, platila 10% vyrovnávka dane-do 4.000,- Sk, ona si dala podpísať vyhlásenie-podľa mňa nemohla uplatniť odpočitateľnú položku, kěď uplatňovala 10% daň. Mýlim sa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Janette
    Ahojte, skúsim sa pripojiť do debaty, aj keď troška odlišným problémom. Klientka si chce skontrolovať rok 00-05. Mala v roku 2000 DoVP, a DoPČ.
    Zamestnávala aj študentov. Śpomínala mi, že si aj pri týchto dohodách dávala podpisovať vyhlásenia-išlo aj o študentov. Otázka: V r. 2000, platila 10% vyrovnávka dane-do 4.000,- Sk, ona si dala podpísať vyhlásenie-podľa mňa nemohla uplatniť odpočitateľnú položku, kěď uplatňovala 10% daň. Mýlim sa?
    Nemýliš sa: §6 zákona 366/1999......

    4/ Príjmy podľa odseku 1 písm. a) a f) a odseku 9 plynúce zo zdrojov na území Slovenskej republiky, ktorých úhrnná výška od toho istého zamestnávateľa nepresiahne v kalendárnom mesiaci sumu 4 000 Sk, sú po znížení podľa odseku 12 písm. a) /tu sa myslí poistné/ samostatným základom dane (§ 36). Uvedené platí v prípade, ak ide o príjmy plynúce zamestnancovi od zamestnávateľa, u ktorého zamestnanec neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane na výpočet preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti a z funkčných požitkov.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojte, ďakujem za odpovede. Ale ešte sa chcem opýtať, ako to je /vlastne bolo v roku 2000/ s platbami do poisťovní? Ďakujem Vám všetkým za odpovede-viem, že je to už dávno-ale ma čaká aj prekontrolovanie rokov 01,02,03,04,05.. nemáte náhodou niekto nejaký tabuľkový prehľad, o tom, ako to bolo s poisťovňami? a dokonca neviem, či tam nebol aj povinný úrad práce-fond nezamestnanosti. No som si navarila-sa mi zdá.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Viem, že je to už dávnejšie, ale možno z Vás má niekto nejakú rekapituláciu.

    dohody - odvody a zdaňovanie (roky 2000-2005)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.