Zavrieť

Porady

Ako mám ďalej postupovať po neuznanej reklamácií?

Najskôr mi z rámu odpadol ozdobnypliesok. Šla som do predajne a tam má odbili s tým, že oni to nemajú ako reklamovať. O týždeň neskôr som si okuliare dávala z oči dole a tam, kde ešte ten pliesok bol, tak tam sa mi okuliare zlomili. Tentokrát som trvala na reklamácií a vydržala som aj reči, že som to urobila schvalne - nie som odkázaná lámať okuliare za 300 Eur, hlavne keď ich potrebujem pre svoj každodenný život. 5.1.2015 im končila 2-ročná záruka, reklamovala som ich na konci decembra. Je to taký hlúpy čas na reklamáciu... nosila som ich nonstop od leta, čiže cca posledných 5 mesiacov, predtým 1,5 roka som ich, ani neviem prečo, nenosila. Poraďte mi, ako mám postupovať ďalej? Dnes mi volali, že reklamáciu neuznávajú. Nie som s tým vôbec stotoznena! Dakujem pekne za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Reklamacii na konci zarucnej doby su vzdy trochu podozrive..
    Ak si presvedcena o svojej pravde,mozes si okuliare dat na vlastne naklady do skusobne overit znalcom,ak potvrdi tvoju pravdu,mozes sa domahat svojich prav. Ale nakolko zar.doba konci,uspech nemas zaruceny....

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    V pripade sporu s predajcom moze spotrebitel poziadat o pomoc obcianske zdruzenie na ochranu spotrebitela.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak nesúhlasíš s vyjadrením k reklamácii, daj si vyhotoviť odborný posudok (tentoraz ho musíš urobiť ty!) a s posudkom sa dožaduj svojho práva (i keď už bude po - ty podávaš odpor voči ich rozhodnutiu, takže budú nútení sa tým opätovne zaoberať).
    V prípade, že budeš úspešná - preplatia ti aj tvoje náklady. Ak nie, tak potom rada Anika61.....

    Ako mám ďalej postupovať po neuznanej reklamácií?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.