Zavrieť

Porady

Auto na tretinky a účtovanie jeho úhrad.

Obstrali sme auto do firmy na tretinky. Normálne sme dostali FA napr. vo výške 9 000 EUR. Zaúčtovanie 042/479

I.Tretinka uhradená na základe FA v 01/2014 3000 EUR 479/221

II.Tretinka uhradená dnes 01/2015 3000 EUR, ale to už nešlo tomu čo nám vystavil FA, ale tým čo poskytujú Finančné služby (čiže ako keby na základe splátkového kalendára o autokredite)

-zatiaľ som úhradu tejto druhej tretinky dala cez úhradu FA a zaúčtovala 479/221. A zvyšok 3000 EUR mi svieti tiež v zozname prijatých FA vo výške 3000 EUR posledná tretinka. Môže to takto ostať? Alebo bolo treba tú FA preúčtovať, a teraz úhrady už dávať cez ID?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja som prvú faktúru zaúčtovala klasicky 042/321
    a
    2/3-ky (mala som na to splátkový kalendár 321/479
    úhradu DF - prvú splátku - tiež klasicky 321/221
    Takže DF je vyrovnaná a dlhujem inštitúcii, s ktorou je uzavretý ten splátkový kalendár.
    kuravesele aha ďakujem, prehodím to tak...
    kuravesele Kejka ešte sa opýtam, lebo hrabem sa ešte v papieroch od tohto auta, a na jednom je napísané že : Zmluva o autokredite (Refinančný úver), namala by som to hodiť namiesto 479 na 461? Ďakujem

    Auto na tretinky a účtovanie jeho úhrad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.