Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti

Dobrý deň,

chccela by som sa opýtať . Vznikol mi nárok na dávkuv nezamestnanosti. Socialna poistovna mi dnes na ucet uhradila podporu za november a december.

denný vymeriavaci základ mi potvdrila 26,3788 dávka je samozrejme 50% teda mi to vyšlo 13,1894 na deň.... teda mi z toho vyplýva:

november 30 dni x13,1894=395,68
december 31 dni x 13,1894=408,87

Teda spolu je to 804,55 € na účet mi prišlo 778,30€

Vie mi niekto poradiť kde to zle počítam? alebo sa pomýlili v soc.poistovni? prípadne zráža sa z podpory daň ( ak ano po odpočítaní dane som si to prepočitala a tiež mi to nevychadza)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A bola si evidovana na UP od 1.11.2014?

    Lebo mne to vychadza na evidenciu a teda aj podporu v novembri za 28 dni, co je od 3.11.2014, co bol pondelok.

    Podporu dostanes len za dni, kedy si bola evidovana.

    Kedy ti skoncil PP a kedy si sa bola evidovat na UP?
    pizzanoel jáj ,ozaj to ma nenapadlo... ano som evidovana od 3.nopvembra nato som uplne zabudla....aha tak potom je to dobre...Ďakujem za tvoju odpoveď
    veronikasad Evidencia asi bezprostredne nenadväzovala na ukončený prac.pomer, preto ťa nezaevidovali spätne k 1.1., ale až ododňa doručenia žiadosti o evidenciu

    Dávka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.