Zavrieť

Porady

dobrovoľné príspevky na II. pilier - RZD a dôchodca

Prosím o ujasnenie

dobrovoľné príspevky na starobné dôchodkové sporenie (II. pilier) - to je to čo si zamestnanec platí dobrovoľne naviac? Nie sú to tie 4% čo sa mu odvádzajú zo mzdy do DDS. Ak si to chce uplatniť v RZD musí doložiť aj výpis z poisťovne?
Čo musí pracujúci dôchodca na pracovnú zmluvu doložiť k žiadosti RZD (okrem mzdy a dôchodku iný príjem nemá). A kedy mu môžem RZD spraviť?

RZD robím prvý krát a mám v tom zmätok Ak robí niekto v Softipe prosim o pomoc.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ano, poistovna je povinna vystavit doklad.

    Mne poistovna poslala spolu s rocnym vypisom aj navrh na dobrovolne prispevky.
    Rozmyslam nad tym, myslim ze je to odpocitatelna polozka, cize z danej sumy nebudem platit dan z prijmu (co by malo byt vyhodne, aj ked zhodnotenie je mizerne).
    Ale su s tym spojene aj nejake nevyhody/finty? Napr. k tym peniazom sa dostanem az po 10 rokoch, pricom moj odchod do dochodku je planovany po 7. Ak si nekupim rentu, ale vyberiem uspory, aby tie moje prispevky neboli dodatocne dodanene...

    dobrovoľné príspevky na II. pilier - RZD a dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.