Zavrieť

Porady

Môže si živnostník dať do výdavkov bločky o kúpe posteľných obliečok, mikrovlnky a podobne?

Ide mi o to, že častokrát živnostník, ktorý chodí na turnusy do zahraničia musí zakúpiť množstvo vecí, aby mohol v zahraničí ako tak fungovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... keď takto položíš otázku a takto obšírna bude aj prípadná obhajoba daňovej uznateľnosti výdavkov, tak asi neuspeješ...
    ... čo je to za živnostníka, akú prácu vykonáva, ako súvisia tieto jeho výdavky s dosiahnutými príjmami atd, atd.....
    ... lebo si viem predstaviť, že napr. keby to bol taký kamionista, ktorý celý turnus existuje iba vo svojom kamione, rozhodne by som vedel obhájiť aj výdavky na prípravu stravy, i nocovania v kamione (koniec koncom nemá výdavky za reštauráciu, hotel a pod.)
    ale ako bola položená otázka, takej sa dostalo odpovede.
    miazoldy to bolo rychle a stručne ale dik
    vlasta123 ja to slovíčko stručne rozvediem: Do nákladov nieje možné dať to čo priamo nesúvisi s výkonom povolania-teda živnosti,
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlasta123 ja nie som odborníčka,,takže pre mňa pojem výdavky,náklady bolo dá sa povedať jedno,nerozumela som tomu ale už som pochopila skratky,ďakujem marjankaj

    takže preto som spomenula náklady
    marjankaj Náklady by to boli v PU. Ale tam by to bola pripočítateľná položka.
    vlasta123 ďakujem,ale s tým by som sa určite nechcela živiť,mám na mysli účtovnícstvo
      zbaliť

    Môže si živnostník dať do výdavkov bločky o kúpe posteľných obliečok, mikrovlnky a podobne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.