Zavrieť

Porady

Môžem uplatniť len základnú náhradu za používanie mot.vozidla?

Nemám žiadne bločky z roku 2014 za phm. Vediem knihu jázd-som živnostník. Môžem si uplatniť len náhradu za km?
Naposledy upravil sonadub : 19.01.15 at 16:49
10 komentárov     zbaliť
marjankaj A čo si ty? SRO? Živnostník? My nemáme gule(teda čarovné)
Tweety uf, až sem se lekla
sonadub pardón, opravené, pripísané...
marjankaj A auto máš v obchodnom majetku, či??????
sonadub nie, ved keby som mal, nemozem uplatnovat nahrady za km, ci??????
marjankaj Teda ide o VLASTNÉ osobné auto kategórie M? Potom si môžeš uplatniť základnú náhradu. Spotrebované PHL si uplatniť nemusíš. Vlastne žiadne výdavky si uplatniť nemusíš ak nechceš.
sonadub jednoducho stratili sa blocky, kniha jazd na 20.000 km
sonadub tak ze ci sa mi oplati platit dan, ked nemam blocky
marjankaj A čo je viac? 0,183*20000*19% alebo DMV? Nechodil si do školy?
sonadub zivnostnici musia chodit do skoly??? v kazdom pripade pekne dakujem, nevedeli sme, ci sa daju uplatnit len nahrady bez preukazanej spotreby phl...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    asi áno, ale môžeš použiť cenu PHM stanovenú štatistickým úradom. sú tam týždenné alebo mesačné ceny (denné asi nie).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Ale iba pre zamestnanca, ktorý použije na pracovnú cestu vlastné vozidlo.
    Gabi03 ok, môže byť, čítala som nepozorne
    sonadub moja chyba, zabudol som-jedná sa o živnostníka
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Urcite sa ti oplati zaplatit dan, je to stale lacnejsie ako dodanenie neuznanych nakladov. Neverim ze ti pri kontrole uznaju takuto rozpravku
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Tiež si myslím, že to pri daňovej kontrole neprejde
    sonadub mozem poprosit o vysvetlenie? lebo tomuto fakt nechapem... preco to neuznaju? ked dam do nakladov len amortizaciu...
    marjankaj A môžeš uviesť § ktorý to zakazuje? O akej rozprávke hovoríš?
    veronikasad Janko, ty tomuto veríš ? Dnes 18:59) jednoducho stratili sa blocky, kniha jazd na 20.000 km
    marjankaj Bločkami predsa nepreukazuje najazdené km ale cenu PHL platnú v období pracovnej cesty.
    veronikasad "sa stratili" na 20 000 km ?
    marjankaj Toto neriešim. Toto nech si rieši zadávateľ. Nakoniec sa môže informovať na finančnej správe.
    mondes Hneď, keď som si prečítala otázku zadávateľa, začala som hľadať staré príspevky tu na porade. Pamätám sa, že to tu bolo riešené a vtedy bolo povedané, že základnu náhradu bez bločkov nie je možné si uplatniť. No nemôžem to nájsť, bolo to ešte v starej porade.
    sonadub mam blocky podla spotreby zhruba na 4000km, to by som si mohol uplatnit len tolko aj amortizaciu? Aj ked v knihe jazd mam 20.000(a aj podla fa to sedi, ze kde vsade som bol aj podla stavu tachometra za rok) jednoducho som blb a stratil som blocky...
      zbaliť

    Môžem uplatniť len základnú náhradu za používanie mot.vozidla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.