Zavrieť

Porady

Invalidny dochodca na dohodu a odvody

Dobry den, chceme prijat polovicnu invalidnu dochodkynu na dohodu o PC. Nema preukaz ZTP. Ake odvody sa platia do poistovni? Stale plati, ze do zdrav. poi. ju prihlasovat nemusim, kedze je poistenkynou statu?
Dakujem.
veronikasad je poberatelom ID ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak je poberateľkou ID do ZP neprihlasuješ a neplatia sa ani odvody.... Do SP si platí /4% StP+StSp a 3% IP/ Ty ako zamestnávateľ platíš iba do SP celkom 22,8%
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    diafan Dakujem. Nasla som na stranke SP toto, len ma zmiatla ta jedna hviezdicka pri IP zamestnanca http://www.socpoist.sk/dohodari-a-postup-voci-sp/58965s
    veronikasad Však si pozri komentár k tej hviezdičke

    Ak má fyzická osoba priznaný starobný dôchodok alebo je poberateľom výsluhového dôchodku a dovŕšila dôchodkový vek

    neplatí poistné na invalidné poistenie ani zamestnanec, ani zamestnávateľ
    veronikasad Invalidný dôchodca neplatí invalidné poistenie po dovršení dôch. veku, aj keď naďalej poberá ID, lebo je pre neho výhodnejší.
    diafan ja som to pochopila skor opacne -ze plati IP, ak dovrsil doch. vek. Ta cierna gulicka hovori to co ty, ale nevidim ju odkazovat sa v texte
    diafan ...a neposielam ani nulove vykazy do ZP?
    katka 23 do ZP neprihlasuješ - tak ani výkazy neposielaš
      zbaliť

    Invalidny dochodca na dohodu a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.