Zavrieť

Porady

Problém s SSD harddiskom, chýba mi cez 200GB

Zdravím, v PC mám ako primárny harddisk , v Tento počítač mi ukazuje že je voľných cca 150 GB, avšak ak si dám zrátať všetky súbory čo sú na C: tak mi ukazuje že je zaplnených iba cca 150GB. Teda mi chýba 200GB ktoré niesú nikde. Je chyba v ovládači HHD alebo to môže byť nejaký vírus čo zahlcuje miesto na HDD?
denis_m6 Menil si si disk sam na notebooku, alebo si ho uz kupil s tymto diskom? ak si kupoval zvlast, aky je to disk, kupeny riadne v obchode, alebo velmi dobra ponuka cez internet?
mohinder nejde o NB ale o stolový PC, HDD bol kupovaný na alze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Freedy je offline (nepripojený) Freedy

    Freedy
    Zdravím, mal som presne ten istý problém. Našiel som riešenie. zaberá to takzvyný windows shadow storage, teda zálohy systému , ktoré sú uložené tak že ani po zobrazení skrytých súborov ich nenhájdete ... Stalo sa mi to asi 5 rokov dozadu s wi Vista, tá si robila obrovské zálohy ...
    tu je návod ako túto shadowstorage zmazať
    http://www.sevenforums.com/tutorials...es-delete.html
    Naposledy upravil Freedy : 21.01.15 at 21:46

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Mne čosi podobného robil môj NB. V nastavení som si musel zaškrtnúť zobrazenie aj skrytých súborov a zrazu som videl kde mám zmiznutých cca 300 GB - zálohy systému. Zmazal som mu to ako správca a ešte neprotestoval...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mohinder Presne to som aj spravil. cez Total Commandera som si dal zobraziť skryté aj systémové súbory ale to mi ukázalo len tých cca 150GB zaplnených.
    Chobot Počkaj, to máš NB? Hore si písal, že to je PC, tak napíš hneď o čo ide. Potom je všetko jasné, notebooky majú na disku skrytú partíciu, kde je uložený inštalačný softvér (používa sa pri prvej inštalácii ako aj v prípade zlyhania systému a nutnosti preinštalovať operačný systém). Tú partíciu nevidíš, ale zaberá z disku miesto. Ty vidíš len partíciu C:, ktorá je logicky menšia, ako kapacita disku.
    mohinder Je to stolový PC, sú v ňom dva HDD. hlavný je SSD ten Samsung EVO 500Gb a ptm je tam druhý klasický 3,5" 1TB HDD rozdelený na 2 disky. V Tento počítač mi ukazuje celkovú kapacitu cca 501GB, z toho je 150GB voľných => čiže 350 GB je zaplnených.
    lubko6394 Zdá sa mi, že ani mne TC neukázal tie skryté zálohy.
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    To nemôžeš takýmto spôsobom pozerať kapacitu disku. Klikni si pravým talčítkom myši na C: a daj vlastnosti. Vyskočí ti koláčový graf s popisom, kde uvidíš, akú kapacitu má disk a koľko je z toho zaplnené.

    To ale neplatí, pokiaľ na tom SSD disku máš vytvorenú partíciu C: s menšou veľkosťou, ako je maximálna veľkosť disku. Potom je treba ísť cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > nástroje na správu > Správa počítača > Správa diskov a tam si pozrieš ten SSD disk, akú má štruktúru, či ti pri vytváraní partície C: nezostalo ešte voľné, nealokované miesto na disku. Ak zostalo, z toho môžeš vytvoriť novú partíciu a označiť ju iným písmenom.
    mohinder Ten disk nebol rozdelený pri inštalácii Win na menšie partície. je tam 100MB na nejaký systém a ptm zvyšných 500GB kde mám nainštalovaný celý systém Win7 a dalšie programy. A ďalšie zaujímavosť že aj keď som odinštaloval nejaký program a preinštaloval ho na druhý HDD, tak namiesto toho aby uvolnilo miesto tak ostalo ešte menej voľného miesta.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    skus to prejst tymto ci neukaze divne velkosti adresarov, nainstalovat a spustit ako spravca
    http://www.jam-software.com/treesize...download.shtml

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Skús si dať zobraziť cez správu zariadenia všetky oddiely, teda aj nenaformátované, skryté, servisné alebo s nepriradeným písmenom.
    Dostaneš sa tam vo WIN 7 takto:
    OVLÁDACÍ PANEL
    SYSTÉM A ZABEZPEČENIE
    NÁSTROJE NA SPRÁVU
    SPRÁVA POČÍTAČA
    UKLADACÍ PRIESTOR
    SPRÁVA DISKOV

    - tam vidíš komplet všetok ukladací priestor, čo máš fyzicky aj virtuálne v PC
    Dajú sa tam robiť rôzne operácie ako rozdeľovanie, spájanie, premenovanie, priraďovanie písmen a podobne.

    Problém s SSD harddiskom, chýba mi cez 200GB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.