Zavrieť

Porady

Platenie za prerušené štúdium?

v nadštandardnej dlžke štúdia som prerušila študium na škole pred tým ako mal byť zápis v septembri (zápis trval do 15.9. ja som prerušila 11.9.) a škola teraz odomňa žiada zaplatiť za celý akademický rok poplatok, nechápem prečo ked som nebola ani na zápise do druhého ročníka, može mi to niekto vysvetliť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Akademický rok sa začína 1. septembra bežného roka a končí sa 31. augusta nasledujúceho roka. Skladá sa z dvoch semestrov (zimného a letného) alebo z troch trimestrov. Každý semester trvá minimálne 12 výučbových týždňov, na ktoré nadväzuje maximálne 6 týždňové skúškové obdobie. Študenti posledného ročníka štúdia v letnom semestri môžu mať upravený počet výučbových týždňov odlišne. Organizácia akademického roka je stanovená štatútom fakulty alebo štatútom vysokej školy, v prípade, ak sa vysoká škola nečlení na fakulty.
    http://www.uips.sk/prjimacky-na-vyso...-vysokej-skole

    Takze to bude tym, ze si prerusila studium az v priebehu akademickeho roka, to, ze zapis bol neskor asi nema vplyv. Ale vysvetlit by ti to mohli na studijnom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alenanovák dakujem za odpoved, ale prečo sa mi rovno vyhrážajú súdom, exekútorom.. prečo ma nevylúčia? v zákone o vysokých školách je nesplnenie platby vylúčenie uvedené
    ivka70 Nuz, ak si od 1.9. do 15. 9. zacala akademicky rok, tak aj keby ta vylucili (co ale nemusia robit, kedze mas prerusene studium), tak dlh ostava, pretoze staci aj jeden den byt studentom a uz platis za cely AR.
    Ty chces skolu ukoncit? Oznamila si im to? A pri tej prilezitosti si si pozrela kedy je mozne od poplatku ustupit a poziadala si skolu o jeho odpustenie na zakladene jakeho z bodov, kedy to mozne je?

    Skola postupuje v sulade so zakonom, len ty s nimi asi nekomunikujes.
    alenanovák práveže s nimi komunikujem, ale chcela som sa opýtať aj inde.. a prerušenie štúdia bolo práve z nedostatku finančných prostriedkov a o mesiac na to mi pošlu výzvu na uhradenie školného, za dalšie vobec som nebola ani na zápise do ďalšieho ročníka, tak som to pokladala za ukončené, kedže aj v profile mám uvedené "prerušené pred koncom obdobia"
      zbaliť

    Platenie za prerušené štúdium?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.