Zavrieť

Porady

Dochodok 2 pilier - odist alebo ostat?

V poslednej dobe som cital viacero rozporuplnych informacii ohladne 2. Piliera. Mam 35 rokov a 2. pilier mam. Peniaze v nom mam v garantovanom konzervativnom fonde.

Chcel by som sa spytat, kedze sa v predmetnej problematike moc neorientujem, co by bolo pre mna vhodnejsie ci ostat v 2. piliery alebo z neho odist.
Mila123 aký máš plat? stačí priemernú hrubú mzdu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ej, keby sme tak mali sklenenú guľu od jasnovidca!
    II. pilier funguje 10 rokov, a zmien už zopár bolo... ty chces vedieť čo bude za 30 rokov... to sa dovtedy tu vystrieda zopár vlád, ktoré si ho (II. pilier) budú chcieť trocha na svoj vkus prispôsobiť, určite aj zopár lobbistických skupín niekoľko zmien presadí počas troch desiatok rokov....
    Faktom je, že kdo do toho išiel (teda správcovské spoločnosti) - tak šli do toho so zámerov, aby v prvom rade oni na tom zarobili...
    Jedno je však isté - ak si za tú dobu niečo našetríš pre seba (t.j. postaráš sa o seba), to bude asi najistejšie... Ale ani na to by som krk nedal - inflácia, menové krízy, iné krízy... kto na I. či II. pilier bude odkázaný, jednoduché to o 30 rokov mať nebude.
    karakul ... teraz vidím, že aj tu sa už to rozoberá:
    http://www.porada.sk/t257893-prec-z-2-piliera.html

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Samuel, nechapem, ty taky mlady byt len v konzervatívnom fonde. Moja DSS mi v roku 2014 zarobila asi 2000€: http://www.investujeme.sk/v-indexovy...-zarobit-i-16/ Ak chceš v tom pokračovať, treba to presunut do indexového fondu. Samozrejme, v tej spravnej DSS.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    beliv Ja mám hrubú mzdu 540,- Eur. Ostať alebo odísť z II. piliera??????
    duves odísť
    veronikasad beliv, kolko máš rokov ?
    beliv Mám 38 rokov a som v II. pilieri od roku 2006
    SamuelG Ja ale neviem ktora je spravna DSS. Som v aegone. Ale mam aj treti pilier tiez na konzervativnom tatra banke. Myslim ze oba by som mal zmenit. I ked zas nie celkom rozumiem preco zrovna na indexove.
      zbaliť
    Finančný sprostredkovateľ spoločnosti Fincentrum, a.s. - orientujeme sa na komplexné riešenia s dôrazom na potreby, požiadavky klienta, - rýchle a jednoduché zorientovanie sa na vo vlastných produktoch a zmluvách, ako aj na trhu - následná starostlivosť a servis Pôsobenie v rámci celého Slovenska ...viac Dária Čižmáriková
    Dobrý večer, 2.dôchodkový pilier = 4 % z vašeho platu, čo by ste inak zaplatili štátu ide na váš osobný účet, neodporúčam v žiadnom prípade rušiť. Po zrušení tieto peniaze prepadajú štátu. Tak sa spolu zamyslime, prečo by ste mali dávať 18% z vašich peňazí na úkor daní, keď môžeme 14% a 4% na osobný účet, ktorý je dedičný?

    Pre kvalitnejšie zhodnotenie peňazí by som vo vašom prípade prehodnotila fond konzervatívny, na viac zárobkový.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Nie je nad to investovať cudzie peniaze. A inkasovať za to províziu. A čo bude o 30 rokov nech riešia iní.
    Dária Čižmáriková Dobrý večer, nemám ten pocit, že by ste sa mi predstavil.Najlepšia obrana je útok.
    marjankaj Toto fórum bolo založené za iným účelom. Ak sa chceš zoznámiť, musíš skúsiť niekde inde.
    misoft
    Dária - my sa tu nepredstavujeme - my tu klebetíme, radíme, ohovárame, špásujeme - ale nerandíme. Nie sme zoznamka.....
    bjuty smis ))))))
    beliv veronikasad! Mám 38 rokov a som v II. pilieri od roku 2006.
    marjankaj Tak to si ešte nasporíš. A kandiduj do parlamentu, aj plat tam budeš mať pekný.
    Chobot beliv, u teba sa nedá jednoznačne povedať, či je pre teba výhodnejšie zostať alebo vystúpiť. Ty si tak na hrane.

    Z hľadiska veku si na tom celkom dobre, ešte máš dostatok času do dôchodku, aby si si tam nasporila nejakú zaujímavú čiastku. A tiež je pozitívom to, že si v II. pilieri už 9 rokov, takže tvoj účet nie je nulový.

    Z hľadiska príjmu si skôr v spodnej hranici. Ak ale máš perspektívu vyššej mzdy v budúcnosti, tak to je pozitívum. Ak predpokladáš, že budeš zarábať skôr menej, ako teraz, tak môžeš zvažovať vystúpenie. Ak ale budeš zárobkovo činná aj v ďaľších rokoch, tak ja by som na tvojom mieste nevystupoval. Kombinácia 2 (alebo ešte lepšie by bolo viacerých) pilierov na zabezpečenie dôchodku je lepšia, ako vsádzať všetko na jeden pilier, ešte k tomu štátny, kde nič neovplyvníš.

    Nikto ti nevie predpovedať ani garantovať, či budeš mať vyšší dôchodok ak vystúpiš alebo ak zostaneš. Ak aj bude nejaký rozdiel, tak nebude nijako dramatický.
    marjankaj Ani či sa dôchodku dožiješ.
    jardo35 Chcem sa spýtať.Nikdy som 2 pilier neriešil a vstúpil som už dávnejšie.Zisťujem,že je to chyba,že som sa viac neinformoval,lebo teraz budem vyzerať ako nevzdelanec,ale opýtam sa aj tak.Čo ak sa rozhodnem vystúpiť,kde sa podejú moje úspory? Ďakujem
    Chobot MYslíš tým svoje úspory v DSS? Tie sa všetky presunú do Sociálnej poisťovne a budú ťa považovať, ako keby si nikdy nebol poistený v II. pilieri.
    nunenko Pre kvalitnejšie zhodnotenie peňazí by som vo vašom prípade prehodnotila fond konzervatívny, na viac zárobkový
    Vlastne všetci, čo nechcú viac zárobkový fond sú svojim spôsobom hlupáci? Kto by nechcel za €uro dve, ale radšej za €uro 3 centy?
    Keby to bolo všetko tak jednoduché, tak štát (pre SP) sám vloží tie 4% do DSS a z výnosov bude vyplácať budúcich dôchodcov so svojho (adresného na majiteľa) druhého piliera.
    Celý druhý pilier je založený na viere. Ľudia veria, že budú mať viac.
    Kaník, a podobná krvná skupina tvrdia, že štát dotuje dôchodky terajších dôchodcov 28%.
    Pravda je však taká, že dotuje všetkých v druhom piliery, kedže peniaze ktoré patrili do prvého piliera veľkoryso posiala do druhého piliera a na chod prvého si požičiava.
    Požičiava si len a len na to, aby mohli posielať peniaze zo soc. poisťovne súkromným investorom DSS. Lenže štát si požičia peniaze priamo, či nepriamo z DSS a zaplatí aj úrok. Ale z čoho zaplatí svokje podĺžnosti? Napríklad aj zo zisku z vysokej DPH. No a tú platia všetci, aj poberatelia dôchodkov.
    Samozrejme, že vysokopríjmové skupiny nemajú záujem ostať v prvom pilieri, a tak sa pripraviť o svoj budúci príjem.
    Tak kto koho vlastne dotuje?
    Dária Čižmáriková Samozrejme, že vysokopríjmové skupiny nemajú záujem ostať v prvom pilieri, a tak sa pripraviť o svoj budúci príjem.

    Ste živnostník, alebo vysoko zárobková osoba???

    Prvý dôchodkový pilier je sociálna poisťovňa. Odtiaľ sa nedá vystúpiť
    nunenko čiastočne sa dá aj z prvého piliera momentálne 4% . Sociálna poisťovňa veru nie je len prvý pilier, sociálna poisťovňa je o čosi viac.
    Dária Čižmáriková www.socpoist.sk
      zbaliť

    Dochodok 2 pilier - odist alebo ostat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.