Zavrieť

Porady

Minimálna mzda konateľa sro

Mám jednoosobovú sro. Je nejaká min. mzda pre konateľa keď bude zmluva o výkone funkcie konateľa? Môže v nej byť stanovená mes. odmena napr. 1€? Z tohto eura sa potom vypočítavajú odvody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vojo je offline (nepripojený) vojo

    vojo
    Tak nizka mzda len v buducnosti znizi dochodkovy bod. Nikdy by som do tak nizkej odmeny nesiel.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Minimálna mzda sa nevzťahuje na odmeny dohodnuté v rámci obchodných zmlúv - a takou je aj zmluva o výkone funkcie konateľa.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Super napad davat odmenu 1 EUR.
    Potom niekto sa pozrie na statistiky VZ v ZP a povie si: Aha, konatelia nas takto odrbavaju. Nespravime mi zmenu zakona, ze kazdy konatel bude povinne platit preddavky z kazdej funkcie?
    A potom bud vsetci plakat, ako nas stat sikanuje. Bohuzial v tomto pripade to bude len o tom, ze sa stat brani... Nes..me si prosim do vlastneho hniezda!!!
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Braňo môžeš mi vysvetliť, ako nás odrbávajú? čo zákon umožňuje, je legálne.
    Consultix Odrbavaju ZP, a tym padom nas, osttanych poistencov, ktori nakoniec musia "zabezpecit" poistne do systemu na krytie nakladov poistovne.
    Braňo ako odrbávajú? pokiaľ majú VZ 1 EUR, odvody sú z tejto sumy.
    Consultix Brano, ak budeme system umyslene zneuzivat pod zamienkou legalnosti, tak system skor ci neskor bude reagovat restrikciou a doplatia na to ti, ktori system nezneuzivali, postupovali nielen legalne, ale aj legitimne.
    pavol54 Nech si každý robí čo chce, len nech si pri odchode do dôchodku nemá nárok požiadať o dorovnanie na minimálny dôchodok
    Braňo nejedná sa o zneužívanie, skôr využívanie.
    veronikasad Pavol, tu neide o dôchodkové, ale zdravotné poistenie, ktoré by si konatel musel platiť ako samoplatitel z minimálneho vymeriavacieho základu ...
    pavol54 veronika však viem ako som mal odvody z nepravidelného príjmu ako konateľ, ale možno že to ovplyvňovalo aj to že som mal súbeh szčo
    veronikasad Určite ano, ale tu ide zrejme o konatela bez iného zdravotného poistenia, ktorý sa chce vyhnúť plateniu odvodov ako samoplatitel (z min. VZ)
      zbaliť

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Konateľ môže mať nepravidelný príjem teda napr k 31.12.2016 vyplatený jednorázovo, rozpočítaný na všetky mesiace roka

    andy24 je offline (nepripojený) andy24

    andy24
    Mám doplňujúcu otázku: Keď si konateľ stanoví pravidelnú odmenu konateľa vo výške symbolického 0,1 Eura. Odvody do SP, ZP aj daň z príjmu budú všetko nulové, no výkazy treba podávať aj tak?
    avalik citaj etiketu porady a nezadavaj otazky do odpovedi, pouzivaj vyhladavac

    Minimálna mzda konateľa sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.