Zavrieť

Porady

Konatel SRO dochadzajuci kazdy den do BA na pracovne stretnutia

Ako sa bude uctovnictvo a najma danova sprava pozerat na situaciu:

- Som konatel (ale nie zamestnanec, teda bez pracovnej zmluvy) v SRO.
- Sidlo spolocnosti sa nachadza na juznom Slovensku, napriklad v Leviciach.
- Kazdy pracovny den, a obcas aj vikendy dochadzam do Bratislavy koli obchodu. Obcas aj inam, ale najma do BA.
- Hlavny zdroj mojich prijmov je od jednej firmy v BA ktorej pravidelne fakturujem svoje sluzby.
- Nebyvam v sidle spolocnosti, ale napriklad v Trnave. Ale Trvaly pobyt mam napriklad v Nitre.

Ako si mozem ako konatel SRO davat do uctovnictva cestovanie? Myslim automobilom v osobnom vlastnictve nezaradenom do majetku spolocnosti?

Otazky:

- Mozem si kazdu cestu zo sidla spolocnosti zapocitata ako pracovnu aj s nahradami?
- Mozem si kazdu cestu z miesta trvaleho bydliska zapocitat ako pracovnu aj nahradami?
- Mozem si kazdu cestu z miesta realneho bydliska zapocitat ako pracovnu aj s nahradami?

Ako je to ked cely den lietam autom kade tade? Staci mi vypisat si cestovny prikaz na pracovnu cestu a napisat tam co vsetko v dany den a kde potrebujem vybavovat?

A najdolezitejsia otazka, mate niekto skusenosti s tym ako na to budu pozerat daniari ze som vacsinu svojho prijmu prevozil a vyplatil konatelovi na nahradach?

Dakujem za pomoc, naozaj vela, vela, vela jazdim kade tade aby som vybavil ine prijmi ako len ten jeden v BA.

Peter
karakul "Hlavny zdroj mojich prijmov je od jednej firmy v BA ktorej pravidelne fakturujem svoje sluzby"

... teda hlavný zdroj tvojich príjmov je Bratislava, kam dochádzaš.
A hlavný zdroj príjmov tvojej firmy ????
wheedle36 Hlavny zdroj z coho firma vlastne zatial zije je poradenstvo v oblasti IT. Vytvaranie analyz a podobne, takze kazdy den 4 meetingy kade tade po BA a potom sa snazim najst aj ine prijmi lebo nechcem takto cestovat stale.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vojo je offline (nepripojený) vojo

    vojo
    Ja robim cestovne prikazy na kazdy den, mal som poradene ze ak zabezpecujem prijem pre sro tak cesta musi byt zo sidla sro a koncit musi v sidle sro. Cesta do sidla firmy z miesta bydliska sa nepovazuje za pracovnu cestu preto by sa nemala uplatnovat do nakladov.
    Benko Otázka: a si prihlásený do sociálky? Neviem či máš byť, preto sa pýtam.
    vojo Dovod? Nie som prihlaseny, konatel sa povazuje za zamestnanca pri sluzobnych cestach a cestovnych nahradach.....

    Konatel SRO dochadzajuci kazdy den do BA na pracovne stretnutia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.