Zavrieť

Porady

dobierka

Chcela som sa len uistiť. V balíku s tovarom, ktorý som dostala bola faktúra a zaplatila som ju pánovi z prepr.firmy, ktorý mi dal doklad o zaplatení. Faktúru zaučtujem -náklad voči záväzku- a úhradu faktúry v hotovosti na základe dokladu od prepr.firmy?
Alebo je to hneď náklad voči úhrade v hotovosti?
5**/211,alebo5**/321,321/211
a doklad o zaplatení prepravného/to nie je súčasťou faktúry ,ale dokladu od prepravcu/ vchádza do ceny tovaru, takže ho zaučtujem na tú istú nákladovú položku ako faktúru 5**/211. Je to správne? Tak som to pochopila zo starších príspevkov.
Naposledy upravil zaclony : 07.05.06 at 12:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zaclony
    Chcela som sa len uistiť. V balíku , ktorý som dostala bola faktúra a zaplatila som ju pánovi z prepr.firmy, ktorý mi dal doklad o zaplatení. Faktúru zaučtujem náklad voči záväzku na zákl. faktúry a úhradu v hotovosti na základe dokladu od prepr.firmy?
    Alebo je to hneď náklad voči úhrade v hotovosti?

    Faktúru zaevidovať do záväzkov ,cez pokladňu zaúčtovať jej úhradu na základe dokladu , ktorým si platila .pretože PF si platila celú sumu .

    janci10 je offline (nepripojený) janci10

    janci10
    zaclony
    Chcela som sa len uistiť. V balíku s tovarom, ktorý som dostala bola faktúra a zaplatila som ju pánovi z prepr.firmy, ktorý mi dal doklad o zaplatení. Faktúru zaučtujem -náklad voči záväzku- a úhradu faktúry v hotovosti na základe dokladu od prepr.firmy?
    Alebo je to hneď náklad voči úhrade v hotovosti?
    5**/211,alebo5**/321,321/211
    a doklad o zaplatení prepravného/to nie je súčasťou faktúry ,ale dokladu od prepravcu/ vchádza do ceny tovaru, takže ho zaučtujem na tú istú nákladovú položku ako faktúru 5**/211. Je to správne? Tak som to pochopila zo starších príspevkov.
    Ja osobne by som zaevidoval faktúru ako prijatú a tú by som uhradil z pokladne - veď taký zmysel maju zúčtovacie vzťahy.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak sa jedna o tovar, fakturu by som uctovala 132/321, uhradu 321/211, poplatok za prepravne 132/211.

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    Preto som ako PF za tovar účtovala 5**,lebo účtujem spôsobom B.
    Čiže pri VPD stačí mať v prípade, že som plnú sumu faktúry uhrádzala do rúk prepravcovi - jeho doklad o zaplatení, alebo treba aj skopírovať a priložiť faktúru, ktorej sa faktúra týkala.
    A v druhom prípade, kedy som prepravcovi zaplatila len prepravné a dal mi doklad o jeho zaplatení, samozrejme VPD je len na 160Sk prepravného, pretože faktúra za tovar sa uhrádza bezhotovostne, ale asi treba k VPD tiež priložiť faktúru dodavateľa, aby bolo zrejmé, ktorému tovaru zvyšujem cenu o prepravné. Je to tak?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaclony
    Preto som ako PF za tovar účtovala 5**,lebo účtujem spôsobom B.
    Čiže pri VPD stačí mať v prípade, že som plnú sumu faktúry uhrádzala do rúk prepravcovi - jeho doklad o zaplatení, alebo treba aj skopírovať a priložiť faktúru, ktorej sa faktúra týkala. poznámka dole

    A v druhom prípade, kedy som prepravcovi zaplatila len prepravné a dal mi doklad o jeho zaplatení, samozrejme VPD je len na 160Sk prepravného, pretože faktúra za tovar sa uhrádza bezhotovostne, ale asi treba k VPD tiež priložiť faktúru dodavateľa, aby bolo zrejmé, ktorému tovaru zvyšujem cenu o prepravné. Je to tak? áno
    k tomu prvému prípadu...
    aby si mala prehľad, akú faktúru účtuješ ako uhradenú prepravcovi, je dobré tam priložiť kópiu. Ale ja by som DF priložila ako originál a účtovala všetko na 5xx (spôsobB, ako píšeš).
    Lebo nepovažujem v tomto prípade DF ako doklad o VZNIKU záväzku, kedže v momente, ked ju máš v rukách, je aj uhradená.
    Obstaranie tovaru/materiálu budeš mať kombinovane čiastočne na faktúry (v knihe faktúr) a čiastočne cez pokladňu (pokladničná kniha).

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    Čiže
    -platba prepravcovi za prepravné platené v hotovosti je VPD 5**/211+prilož.kópia PF.
    -platba za materiál a dopravné, ktoré účtuje dodav.firma a ja ju zaplatím prepravcovi v plnej výške je 5**/321,321/211/v tomto prípade bude faktúra priložená aj v knihe PF, aj v pokladni.
    - platba ,kedy platím zvlášť dod.firme za tovar a prepravcovi za dopravu je
    PF - 5**/321 /PF/, úhrada 321/221/BV/ a
    doklad od prepravcu 5**/211./VPD/+prilož.kópia PF
    Je to teda takto správne? a už dám pokoj
    Naposledy upravil zaclony : 08.05.06 at 09:17

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.