Zavrieť

Porady

Mám nárok na dobu neurčitú?

Mam pracovnú zmluvu na dobu určitú, počas predĺženej MD pani P do 31.01.2015.Ona však tvrdí,že len vtedy ide na vyšetrenia s dcérkou, takže papiere o predĺžení MD na ďaľší rok bude mať až o 2 týždne.Mám nárok od 01.02.2015 na dobu neurčitú kedže papiere na mzdovú účtareň predloží až po termíne jej nástupu?Ďakujem
To chápem,ale pani P tvrdí,že oni jej počkajú kým im doloží papiere od lekárov.Je to možné,alebo porušujú zákon?
Naposledy upravil Miroslava35 : 25.01.15 at 15:25
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš v pracovnej zmluve uvedený konkrétny dátum, alebo len zastupovanie p. XY počas MD a RD ?
Miroslava35 To je ta sranda,že ja na zmluve mám počas MD pani P.A však moja mzdárka mi povedala,že jej končí toho 31.01.2015,ale minulý rok mala nastúpiť do prace 20.01.2014 kedy jej dcerka dovršila 3 roky ale posunuli jej to na toho 31.01.2015 lebo pani P im volala že nema ešte papiere od lekárov.Preto sa pýtam,že či jej to môže zase posunúť?
Dakujem
veronikasad Pokial v zmluve nemáš konkrétny dátum, tvoj pracovný pomer končí ukončením rodičovskej dovolenky zastupovanej pracovníčky.

Zamestnávatel by si mal "urobiť poriadok" s pracovníčkou na RD, lebo termín ukončenia alebo predlženia RD mala oznámiť písomne mesiac vopred. Ak si vybavuje predlženie RD, mala tak urobiť v dostatočnom predstihu. Tvoj pracovný pomer určite nekončí 31.1.2015, ak zastupovaná pracovníčka v tento deň nenastúpi do práce.
Miroslava35 Dakujem ja by som však chcela vedieť,že ak im to nedá vedieť len telefonicky a mzdarka nebude mať papiere môžem žiadať o dobu neurčitú od toho 01.02.2015.Dakujem
veronikasad Zatial si stále na dobu určitú, kým zastupovaná pracovníčka nenastúpi do práce, alebo neukončí pracovný pomer.
ivka70 Nemozes, pokial pani nenastupi do prace po RD.
veronikasad Pokial nebude mať doklad o poberaní rod,príspevku po dovršení veku 3 rokov (a nebude jej priznaný spätne), neide z jej strany o rodičovskú dovolenku, ale v podstate neplatené volno, s ktorým musí súhlasiť zamestnávatel ...
Miroslava35 Dievčata ja to mam komplikovane takže mam dobu určitú na miesto ani P ale mam v tej istej firme na inej pozícií miesto na dobu neurčitú na ktoré je dosadená ina pani K ktora ma zmluvu počas môjho zastupovania pani P a ta ma na zmluve napísane do 31.01.2015 čo ma potom ona robiť? Sila čo? Ale na to stare miesto sa nechcem vratiť.Prosím poradte? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    topas103 je offline (nepripojený) topas103

    topas103
    Myslím si, že akonáhle odrobíš čo i len jeden den po 31.1. doba určitá sa automaticky mení na dobu neurčitú.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To by sa pani P musela vratit do prace a sucasne aj ty by si pracovala.
    Co asi nenastane. podstatne je co bude robit pani P po 31.1.

    Pani moze poziadat zamestnavatela o predlzenu RD a vydokladovat to neskor.
    To ty neovplyvnis.

    Vychadza mi z toho, po tvojom doplneni, ze ona bude stale na RD, len doklady dolozi zamestnavatelovi az ked ich bude mat. To ty ale neovplyvnis a ani nemas dovod ani opravnenie nejako kontrolovat, co pani P hovori, je pre tvoj PP irelevantne, tvoj PP na zastupovanie bude trvat nadalej.
    Naposledy upravil ivka70 : 25.01.15 at 15:30

    Mám nárok na dobu neurčitú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.