Zavrieť

Porady

Môj otec zomrel a zanechal kopec dlhov, co mam robit??????

Prosim vas o radu, ak sa v tomto niekto vyzná.... Zomrel mi otec a ma kopec dlhov- banky aj nebankovky, mobilní operátori, úvery, pozicky, jednoducho je toho vela, majetok nemal žiaden. Co mam robit???? Cakat na dedicske konanie??? Ci riesit odmietnutie majetku skor??? A kde?? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nemá majetok, ale má dlhy - odmietni dedičstvo.
    https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...tie-dedicstva/
    http://www.banos.sk/novinky/vzdanie-sa-dedicstva
    http://paragraf.sk/page.php?str=9
    P.S. Si jediná dedička? Lebo ak je vás viac, musíte všetci - inak by dlhy prešli na toho, kto by dedil....

    Siod je offline (nepripojený) Siod

    Siod
    Pokial su tie dlhy vyssie ako dedictvo trebars byt tak by som odmietol dedicstvo a tym aj dlho lebo dedis nie len hnutelny a nehnutelny majetok ale aj dlhy

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Počkaj na dedičské konanie /pridelia Ti notára/ku/ a tam sa zriekni dedičstva.....vyhlásenie o odmietnutí dedičstva môžeš ako dedička urobiť len do jedného mesiaca odo dňa, keď si bola súdom o práve dedičstvo odmietnuť a o následkoch odmietnutia upovedomená. Z dôležitých dôvodov môže súd túto lehotu predĺžiť. „Dedičstvo nemôže odmietnuť dedič, ktorý svojím počínaním dal najavo, že dedičstvo nechce odmietnuť. K odmietnutiu dedičstva nemôže dedič pripojiť výhrady alebo podmienky; takisto ho nemôže odmietnuť len sčasti. Vyhlásenie o odmietnutí nemožno odvolať. To isté platí, ak dedič vyhlási, že dedičstvo neodmieta.“


    – K vyhláseniu o odmietnutí dedičstva musí dôjsť v zákonnej lehote (alebo ju môže určiť notár či súdny komisár).
    – Zákonná lehota je jednomesačná a začína plynúť odo dňa, kedy ste o tejto možnosti upovedomený
    – Zákon pripúšťa iba dve formy odmietnutia dedičstva, a to ústnym vyhlásením na súde, alebo písomným vyhlásením zaslaným súdu (alebo notárovi či súdnemu komisárovi).
    – Z obsahovej stránky musí ísť o odmietnutie bezpodmienečné a bezvýhradné
    – Dedičstvo je však možné odmietnuť iba celé, nakoľko zákon neumožňuje vybrať si z dedičstva čo chcete a čo nie

    Zuzka_puska je offline (nepripojený) Zuzka_puska

    Zuzka_puska
    Dakujem vam, pockam teda na to dedicske konanie... A tie banky kde ma dlhy- oni sa ohlásila same???? Aj nebankovky???? Lebo ja netusim kde vsade ma podlžnosti, a nemam silu teraz obchádzať kazdu spolokocnost ci tam nahodou nemal dlh.... A nie som jediný dedič mal viac deti, asi vsetci sa zrieknu kto by uz chcel dobrovolne dlhy?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Banky? A nebankovky? Tie si tiež počkajú na dedičské konanie. A keď zistia, že nikto nededí - nemajú potom už právo od teba čokoľvek pýtať - bude to ich strata.

    Môj otec zomrel a zanechal kopec dlhov, co mam robit??????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.