Zavrieť

Porady

prechod z pausalu na riadne JU

Ahojte
Chcem poprosit o radu. Rok 2005 som uctovala pausalne...ale rok 2006 uz chcem uctovat riadne - preukazatelne vydavky. Prestudovala som si tu clanky, viem,ze si musim upravit ZD o pohladavky...ktore nemam...takze je to ok.

Ale co este treba urobit ak prechadzam na riadne uctovnictvo?? Ako urcim pociatocny stav v pokladni?? Skace mi to tam hore, dolu a niekedy zasli dokonca aj do minusu...ved viete aki su podnikatelia...niekedy aj neboli peniazky. A co zasoby??? Treba to tam nejako tiez zaviest??

Ozaj este jedna otazocka...moze si danovnik uplatnovat pausalne naklady aj ked zamestnava dohodara pocas roka??? Nie je platcom dph. Je tam este nejake ine podmienenie??? okrem dph??

Za rady velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podmienky okrem DPH a úpravy ZD nie sú. Ale s tým dohodárom sa tiež musíš zmestiť do paušálu. Ak vedieš JU, tak nie je problém s dohodárom vôbec, lebo jeho odmena je výdavok.

    TerezaV je offline (nepripojený) TerezaV

    TerezaV
    dakujem...ale niekde som citala,ze musim upravit ZD o pohladavky...alebo cosi take...mozno sa mylim...

    ako potom mam uviest zaciatocny stav v pokladni??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v PD dávaš vždy reálnu pokladnicu.
    Ked upravíš základ dane, tak to čo je už zdanené, eviduješ pri úhrade v stlpci VNZD alebo PNZD. To určite.
    Prepáč, ber to ako posunutie témy, píšem len to, čomu rozumiem a JU nie je moja doména, tak ten prechod takto na diaľku nevyriešim, Nad tým treba sedieť.

    prechod z pausalu na riadne JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.