Zavrieť

Porady

Excel - práca s poľom

Zadávam zloženú funkciu nad poľom:
{=SUM(IF(Zoznam!$AE$2:$AE$1154=Zoznam!$AT13;IF(Zoz nam!$H$2:$H$1154=Zoznam!$AL3;IF(Zoznam!$AF$2:$AF$1 154=VODA!$B$8;IF(FREQUENCY(Zoznam!$A$2:$A$1154;Zoz nam!$A$2:$A$1154)>0;1)))))}. Funguje mi, ale keď vzorec prenesiem do ďalšek bunky a zmením bunku AL3 na AL4, potvrdím Ctrl+Shift+Enter, údaj sa mi nedotiahne - dá mi 0. Prosím, ak niekto vie pomôcť, poraďte.
MB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Pri prekopírovaní vzorca sa okrem zmeny AL3 na AL4 mení i Zoznam!$AT13 na Zoznam!$AT14. Má to tak byť ?

    Bez vzorového XLS to ťažko posúdiť.
    P.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MajaB. Ano, dávam Zoznam!$AT14, vyskúšala som Zoznam!$AT14, Zoznam!$AT$14,Zoznam!AT14,,,,pozrela som formáty,..nefunguje.
    PaloPa A CELÝ vzorec bol prenesený prekopírovaním (napr CTRL+C, CTRL+V) o bunku nižšie, alebo manuálne (napr editácia - F2 > skopírovanie > manuálna zmena buniek vo vzorci) ?

    Nie je výsledok 0 náhodou správny ?

    Riešime čiernu skrinku. Skús pripraviť jednoduchý vzor a ten sem prilepiť.
    MajaB. Výsledok určite nie je nula, kopírovala som CTRL+C, CTRL+V a vzorec je :

    [hore]SUM(IF(Zoznam!$AE$2:$AE$1125


    Zoznam!$AT3;IF(Zoznam!$H$2:$H$1125=Zoznam!$AL$3;IF (Zoznam!$AF$2:$AF$1125=VODA!$B$8;IF(FREQUENCY(Zozn am!$A$2:$A$1125;Zoznam!$A$2:$A$1125)>0;1))))).
    Pridala by som xlsx, ale neviem tu prilepiť tabuľku.
    MajaB. Skúsila som cez F2 opravy - funguje.. Ďakujem.
      zbaliť

    Excel - práca s poľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.