Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel Ťahač EURO 6

Dobrý deň, čo ak mam ťahač EURO 6? Podľa akej sadzby sa mam riadiť?
mojto 2014 alebo 2015?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Za 2014 podľa toho ako je uvedené vo VZN príslušného kraja - ak to tam nie je uvedené zaradíš ako bežný ťahač.

    Pri výpočte preddavkov na rok 2015 na EURO 6 zabudni
    janka6805 Praveže tabuľka na Euro 6 nieje. Tak neviem či mam isť podľa EURO 5. Jasne potrebujem to pre 2014. K 2015 viem že to nepomôže nič.
    avalik No keďže EURO 6 má nižšie limity ako EURO 5, tak určite spĺňa limity EURO 5 - ale daj otázku na FS, mali by ti dať rovnakú odpoveď.

    cinky16 je offline (nepripojený) cinky16

    cinky16
    zavisi to aj od VÚC, pretože Prešovský VÚC nemá výnimku pre Euro 6, nakoľko máme aj my euro 6 a sme to zisťovali.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka6805 To znamena že ste išli podľa tabuľky EURO 5 alebo ako bežny ťahač? Ja na nitriansky volam ale márne :-/
    cinky16 Prešovský kraj már rozdelené len na počet náprava a celková hmotnosť a základná sadzba, tiež neviem, ako by som postupovala, kebyže máme roztriedené podľa Euro 4,5,6 ...nemáte nikoho v okolí s podobným prípadom? ak nie, tak len beznádejne telefonovať, po prípade sa ísť osobne spýtať...dajte potom vedieť, ako ste to doriešili
    janka6805 Akurat som sa dovolala. Riadim sa základnou sadzbou kedže to nieje uvedene v sadzbe dani. Takže pri EURO 6 platím viac ako keby som mala EURO 5. Na hlavu
    janka6805 A chapem to správne ak napriklad mam 18tón a 2 napr. Euro 5 že sa riadim sumou 870,84? Dík
      zbaliť

    Daň z motorových vozidiel Ťahač EURO 6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.