Zavrieť

Porady

Dodatočné DP k dani z motorových vozidiel za rok 2013

Ahojte, potrebujem poradiť: pri vyplňovaní DP k dani z MV za rok 2014 som zistila, že v roku 2013 mi chýbalo 1 vozidlo v DP nakoľko sa kúpilo na konci roka....na základe toho, chcem podať dodatočné DP k dani z MV za rok 2013, lenže potrebujem poradiť, či do DDP dávam všetky vozidlá + to ktoré tam nebolo alebo len to 1 dám do dodatočného?
A ak rozdiel dane zaplatím dnes, do ktorého roku účtovať tento rozdiel? nerada by som otvárala starí rok, ide o FO účtujúcu v PU.
Ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a musíš podať DDP? Ak sa kúpilo len na konci roka, je dosť možné obhájiť jeho využívanie od 1.1.2014.
    Ak chceš alebo musíš podať, tak vyplníš všetko správne - všetky vozidlá a doplatíš rozdiel.
    Predstav si, že si na ten náves nezabudla a vypln všetko komplet, akoby bol január 2014, len napíšeš
    a/ že ide o dodatočne a dátum, kedy si to zistila
    b/ porovnáš podané DP a toto dodatočné a vyplníš tabuľku rozdiely z DDP
    zrejme pôvodná hodnota, terajšia hodnota a rozdiel k úhrade.
    účtovanie - viacmenej sa môžeš rozhodnúť, ak v roku 2013 bol zisk, doúčtuj ten rozdiel ešte do riadnych nákladov 2014, zostane ti iba záväzok na 345. ten sa vyrovná platbou v roku 2015.
    Naposledy upravil KEJKA : 28.01.15 at 10:22 Dôvod: vysvetľujúci komentár - doplnenie odpovede
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 tiež som uvažovala o tom, že dám až od 1.1.2014, ale asi ťažko by sa to obhajovalo, kedže auto jazdí v súprave ťahač + náves a za ťahač sme zaplatili a ten jazdiť nemôže sám...ok, podáme DDP, v oddiely III. je na konci strany rozdiely z DDP, tam vyplním aj tie správne vozidlá? či len to 1 pôjde na spodok, resp. r. 22,23,24? a ako oddiel IV, V? štvrtý vyplniť tak, ako by to malo byť aj s tým 1 vozidlom navyše a oddiel V r. 43 a 44 tiež mi nie je jasné ako vyplniť.
    Vopred ešte raz ďakujem za pomoc.
    KEJKA to strašne zložito popisuješ. Predstav si, že si na ten náves nezabudla a vypln všetko komplet, akoby bol január 2014, len napíšeš
    a/ že ide o dodatočne a dátum, kedy si to zistila
    b/ porovnáš podané DP a toto dodatočné a vyplníš tabuľku rozdiely z DDP
    zrejme pôvodná hodnota, terajšia hodnota a rozdiel k úhrade.
    myslím, že ťahač bez návesu môže byť, lebo mohol byť kúpený aj "náhradny" na výmenu
    alebo ťahač bol dodaný, ale náves nebol........
    len vymýšľam.
    cinky16 kejka, keď ja ti to neviem "dostať" do DP, pretože v oddiely V. riadok 44 = r. 43-r.36 a r. 43 celková daň z dodatočného DP, čiže súčet riadkov 23 z dodatočného priznania, preto mi nie je jasný r. 23, či mám vyplniť ešte aj pri tých správnych vozidlách? pretože ak tak spravím r. 44=r.43-r.36 výsledok je mínusový, čiže daňový preplatok, to je hlupost...tie poučenia sú tak ťažko pádne napísané...
      zbaliť

    Dodatočné DP k dani z motorových vozidiel za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.