Zavrieť

Porady

disdžokej ako koníček

Dobry den prajem,
Robim disdzokeja (DJa) ako moje hobby-konicek. Som normalne zamestnany v jednej obchodnej spolocnosti a Dja robim len ako svoj konicek v jednom klube u znameho s tym ze sa zriekam akehokolvek naroku na honorar. Zahram si tam za noc cca 1-2 hodinky a to je vsetko. Este raz opakujem, neberiem za to placu-odmenu a nezivim sa tym ako niektori moji kolegovia, ktori to robia na zivnost, prip. na dohodu o vykonani prace. Ostatne pravne veci co sa tyka autorskych prav pustania skladieb mam vysporiadane so SOZA a Slovgram.
Preto sa pytam, ci potrebujem spisat nejaku dohodu s majitelom daneho podniku, resp. usporiadatelom diskoteky,ze sa zriekam naroku na honorar?
Chcem tak predist moznemu problemu ak by prisla kontrola na diskoteku a pytali by sa ma co robim za tym djskym pultom?...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V prípade, že sa zriekaš honorára vopred, nie je potrebné uzatvárať žiadnu pracovnú zmluvu ani dohodu. Možno by bolo vhodné s majiteľom prevádzky spísať nejaké potvrdenie, že "súhlasí s bezodplatným poskytovaním služieb". Zároveň je potrebné stanoviť zodpovednosť voči SOZA, čo sa týka napr. napaľovaných CD. Aj keď to máš vysporiadané Ty, myslím, že za hudobnú produkciu je spoluzodpovedný podnik, v ktorom sa poskytuje.

    mewin je offline (nepripojený) mewin

    mewin
    Ano presne o to mi ide, ze s majitelom spiseme nejake potvrdenie.Len ci to bude naozaj stacit ako doklad o tom, ze skutocne neberiem za to odmenu,resp. vyplatu.???.....Co sa tyka autorskych prav a ich poplatkov,to mame vysporiadane. Pretoze to hradi usporiadatel...cize v tomto pripade majitel daneho podniku....Ja musim len nahlasovat Slovgrame, ze som v danom podniku hral a majitelovi odovzdat zoznam pesniciek ,ktore som odohral a on to dalej dava Soze...takze tuto oblast mam uzavretu

    disdžokej ako koníček

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.