Zavrieť

Porady

spyware

Ahoj poraďáci. Opäť potrebujem pomoc. Počítač mi napadol spyware a bol veľmi neodbytný. Pri snahách o odstránenie sa mi zrútil celý systém vrátane internetového pripojenia. Vie mi niekto poradiť skúseného človeka, ktorý by bol ochotný sa s tým pohrať. Som z BA a túto správičku píšem ze práce,aby som nepoškodila ostatným.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Vidím, že som asi zadala tažkú tému. Nakoľko už v práci končím a doma som odpísaná dúfam, že do zajtra sa niekto nájde, kto mi bude vedieť poradiť. Ráno som na porade. Máte na vymýšľanie a radenie zbytok dnešného dňa aj celú noc

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Neviem, či Ti poradím, ale ak Ti systém beží, skús si stiahnuť anti-spyware (v práci a nejako ho dostať domov ) a dať si skontrolovať počítač. Neviem ako iní, ja používam Ad-Aware (linka na stránku: Personal verzie). Táto verzia je free. Veľa šťastia s odstraňovaním záškodníkov.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Dík, už mám objednanú firmu, ktorá sa mi na to pozrie. Holt za blbosť sa platí a ja stále tvrdím, že čo už, keď počítač nie je blbomvzdorný

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Hurá už som pojazdná a ani ma to veľa nestálo. Človíček sa s tým babral 3 hodiny a zbavil počítač všetkého zlého. Len som na to čumela asi takto.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Do budúcnosti odporúčam pravidelne aktualizovať systém záplatami, mať rezidentne kvalitný antivírus, firewall a antispyware program.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Momentálne ja mám NOD ale len skúšobnú verziu:p , synátor zákaz sťahovať čo ho len napadne aj keď má odporúčanie spolužiakov- povedala som, že len v prípade ak poskytnú kvalitnú ochranu

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ďakujem za rady, ale už k tomu pustím radšej len nejakého odborníka. Aspoň budem mať koho dodžubať keď to nebude účinné alebo mi to zasviní počítač:p A náhrada škody .... Som beštia.

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Ja tiež používam NOD 32, mám ho na notebooku (firemný antivir) a som s ním nadmieru spokojný. Pre záujemcov o free antivir doporučujem pozrieť http://www.avast.cz/index_cze.html. Ide o český avast! 4 Home Edition, ktorý je pre čisto domáce použitie free a obsahuje porovnateľné moduly s NOD 32. Neviem však posúdiť, či ide o horší alebo lepší antivir, v živote som ho nepoužil. Uvádzam ho iba preto, že je free aj s automatickou aktualizáciou.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Môžem sa Ti na to pozrieť, raz do týždňa chodím do BA, pokiaľ to nie je aj zavírené, nemalo by to dlho trvať...:p

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    miro_c
    Ja tiež používam NOD 32, mám ho na notebooku (firemný antivir) a som s ním nadmieru spokojný. Pre záujemcov o free antivir doporučujem pozrieť http://www.avast.cz/index_cze.html. Ide o český avast! 4 Home Edition, ktorý je pre čisto domáce použitie free a obsahuje porovnateľné moduly s NOD 32. Neviem však posúdiť, či ide o horší alebo lepší antivir, v živote som ho nepoužil. Uvádzam ho iba preto, že je free aj s automatickou aktualizáciou.
    Je porovnateľný - t.j. je dobrý. Moje hodnotenie 90% + 10% pretože je zadarmo = 100 %

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    M3G
    Môžem sa Ti na to pozrieť, raz do týždňa chodím do BA, pokiaľ to nie je aj zavírené, nemalo by to dlho trvať...:p
    Vďaka, ako som už písala vyššie je to odstránené, ale ochota sa cení... Snáď len pomôcť posťahovať nejaký ten free antivír so všetkými srandami, ktoré k tomu patria

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Nie je problém

    Čo sa týka antivíru, horeuvedené link na avast je momentálne najjednoduchšia a lacná alternatíva. Inštaluje sa jednoducho, aktualizácie sťahuje sám, o ochranu sa stará tiež automaticky.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    lenkak
    ak pokafreš poučíš sa,
    ak nepokafreš budeš hrdá na seba.
    Ale ja som hrdá na seba tak či tak,inými slovami povedané: veď kto ma už pochváli, keď nie ja sama

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.