Zavrieť

Porady

Moze exekutor siahnut na majetok priatelky

Zijem v podnajme s priatelom a mame spolu dceru.priatel ma dlhy a dokonca exekuciu, bol mu zablokovany ucet v banke.trvale bydlisko ma u mamy.moze exekutor siahnut aj na moj majetok preto,ze spolu zijeme?mam byt na polovicu ss mamou a ta ma obavy aby sme pre jeho dlhy on neprisli.dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    na tvoj majetok siahnut nemoze, ale to ze je tvoj, budes musiet preukazat a dokazat, ak to nepreukazes tak ho vezme, kedze byvate spolu a moze dovodne predpokladat ze je to jeho majetok a nie tvoj
    draik Len doplním, že najskôr by sa exekútor musel dozvedieť, že tam povinný býva. Navyše spísanie hnuteľných vecí nie je uprednostňovaná forma exekúcie, najmä ak povinný má pravidelný príjem.
    bubkoch hej, povodne som chcel uviest ze vacsiu obavu by som mal na mieste jeho mamy (kedze u nej ma TP), ale nechcel som komplikovat odpoved :-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie, nakoľko to nie je jeho majetok.

    Skutočnosť, že spolu žijete a máte spolu dieťa nie je dôvodom na exekúciu.

    Moze exekutor siahnut na majetok priatelky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.