Zavrieť

Porady

Vrátenie dane z príjmu -preplatok

Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť ako vypočítam resp.vypočítať preplatok na dani z príjmu, keď som za rok. 2014 bola. 6 mesiacov PN?Úhrn vyplatených príjmov je. 5547 eur, poistné 700 eur a úhrn preddavkov na daň 462 eur. Som bežný zamestnanec.

Ďakujem krásne za rady
4 komentárov     zbaliť
veronikasad požiadaj do 15.2.2015 zamestnávatela o vykonanie RZD (na predpísanom tlačive) a nemusíš nič počítať. Alebo chceš skontrolovať výpočet ?
veronikasad budeš mať preplatok 263,71€
Lulu19841984 Dnes som si požiadala o RZD, ale kým mi príde vyrozumenie chcela som vedieť na čom som. Ďakujem krásne za vystiznu a promptnu odpoved.
veronikasad to poistné si asi len strelila "z brucha", malo by tam byť viac a potom aj preplatok bude iný ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    možno by mohol byť okolo 250-260 ... ale to len tak bajočko, lebo k tomu treba komplet údaje o tebe
    Vypočítaš si ZD - od toho odrátaš NČZD a z toho 19% je tvoja daňová povinnosť

    Vrátenie dane z príjmu -preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.