Zavrieť

Porady

Ako uviesť do daň.priznania dva rozdielne druhy príjmov, pričom jeden bol už zdanený?

Dobrý deň všetkým,

pracujem na živnosť ako copywriter z čoho mám pravidelné príjmy, ktoré viem ako presne do DP uviesť. Okrem toho však prvý rok pracujem aj ako redaktorka jedného periodika (na základe Rámcovej zmluvy o použití slovesných diel) a z tejto činnosti mi vyplácajú mesačne už zdanený honorár.

Viete mi prosím poradiť, kam presne tieto príjmy uviesť do DP a či sa započítavajú do celkových príjmov? Logika mi hovorí, že keď už raz boli zdanené, nemali by sa započítavať do základu z ktorého odvádzam daň. Ale v účtovníctve nie som vôbec zbehlá, takže si nie som vôbec istá touto mojou "úvahou" .

Za každú radu ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    vypýtaj si potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2014,
    príjmy zo zamestania(§5) sa uvádzajú v tabulke pred tabuľkou podľa § 6 - zo živnosti...
    anonym_anonym ďakujem za odpoveď. ja mám ale tento príjem (a rovnako aj zmluvu na základe ktorej činnosť vykonávam) naviazaný na živnosť. takže všetky príjmy, ktoré mám plynú z tejto živnosti, takže z tohto dôvodu by to asi v tej časti tabuľky (podľa §5) byť nemalo. Neviem len, ako rozlíšiť tie príjmy, ktoré treba zdaniť a ktoré už zdanené sú.

    Ako uviesť do daň.priznania dva rozdielne druhy príjmov, pričom jeden bol už zdanený?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.