Zavrieť

Porady

ako účtovat firmu v likvidácii

Dobrý den, chcem sa opýtat, spoločnost je v likvidácii, nemá ziaden majetok, ale má ešte nejaké peniaze v pokladni a na účte + dlzí jednému dodávatelovi. Aké účtovné prípady je nutné urobit? Dakujem. Prosím, poradte niekto.
Naposledy upravil srdiecko# : 04.02.15 at 18:08 Dôvod: nikto neodpovedal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aké sa vyskytnú - napr. úhradu dodávateľovi, bankové poplatky..............
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srdiecko# tak ze len bezné účtovné prípady, akoby ani nebola v likvidácii? Myslela som, ze sa musia nejako vynulovat účty???
    KEJKA to závisí od postupu likvidácie - vyčkaj na konečnú správu likvidátora. ten časom musí zrušiť BU, dostaneš posledný výpis - zaúčtuješ.
    srdiecko# tak likvidátor sa mi ozval s tým, ze účet sa nebude rušit, lebo ze sa z neho ešte zaplatia nejaké poplatky pri zlikvidovaní. Povedal mi ze nech nachystám uzávierky k nejakému dátumu / a ze on k tomu dátumu zlikviduje spolocnost a likvidačný zostatok prevedie na iný účet...Nevadí ze na uzávierke pre DU bude zostatok na bankovom účte? A základné imanie, čo s ním? Ja som si myslela, ze sa najskôr zlikviduje spoločnost az potom sa dáva DP s uzávierkami a tá posledná uzávierka, ze uz má byt nulová...
    Consultix Pozri si odpoved: http://www.porada.sk/t270576-uctovan...ml#post2759880
    Zostatok na bankovom ucte tvori likvidacny zostatok. Ten sa rozdeluje az po ukonceni likvidacie.
    Su tri podstatne obdobie:
    1. pred vstupom do likvidacie - standardny rezim, DP, UZ
    2. obdobie likvidacie - len ukony smerujuce k likvidacii, DP, UZ
    3. po ukonceni likvidacie: len vyplatenie likvidacneho zostatku, odmeny likvidatora, dane z prijmu. Po zauctovani zavazkov z likv. zostatku a ich uhrade maju byt A=P=0.
      zbaliť

    ako účtovat firmu v likvidácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.