Zavrieť

Porady

Príjem z dividend a cenných papierov za rok 2014

Ahojte, poprosil by som Vás o radu. Za minulý rok (2014) som mal príjem z dividend cca 54 eur v hrubom zo zahraničia ( 15% zo sumy je automaticky strhnuté ) a príjem za predaj cenných papierov cca. 100 eur.
Keďže som zamestnaný na TPP, rzp nám robia v práci.
Chcel by som vedieť, čo mám oznámiť v práci z týchto príjmov? Alebo ako a čo vlastne správne urobiť? Aby neboli neskôr kvôli týmto pár drobným eurám problémy.
Ospravedlňujem sa za otázku, ale moc sa v tomto nevyznám. Odpoveď na moju otázku som tu nikde nenašiel.
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Keďže si mal aj iné príjmy ako zo závislej činnosti (podľa § 5 ZoDP) nemôžeš požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZD. Musíš si podať DP FO B.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    007miroslav007 Vďaka za odpoveď. Ak som to správne pochopil, z práce si zoberiem potrebné papiere a dám to celé spraviť nejakej účtovníčke?
    avalik áno, alebo môžeš aj sám ak sa vieš orientovať v zákone o dani z príjmov a k DP je vydané aj poučenie
    007miroslav007 Ešte raz ďakujem za odpoveď
      zbaliť

    Príjem z dividend a cenných papierov za rok 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.