Zavrieť

Porady

Kedy platit dane, ked zarabam cez Internet?

dobry den
v tychto veciach sa Absolutne nevyznam a potrebujem pomoc.

v minulom roku 2014 som zarobil cez internet asi cca 300€
v tomto roku 2015 som zarobil 1500€ a myslim ze dalsi mesiac zarobim cez internet opat nieco cez 1000€.

Som nahlaseny na urade prace ze si hladan robotu nemam ani zivnost ani nic jednoducho som skoncil strednu skolu nikde som nepracoval a moje prijmy idu cez internet.

moje otazky su:
1. kedy musim odvadzat dane a kolko zo sumy ktoru zarobim?
2. kde sa mam ist vsade nahlasit? a neni uz neskoro? ked mi peniaze pridu za par dni?
3. co vsetko si musim cca vybavit a odvadzat? co s mojim poistenim a soc. poistovnou? musim si vsetko platit?

viete chcem len zarabat nechcem si zakladat ziadnu firmu ani nic pretoze neviem ako dlho mi to vydrzi....

za pochpenie a vysvetlenie Velmi Pekne Dakujem vopred!
veronikasad o aké príjmy ide ? Budú sa opakovať pravidelne každý mesiac ?
dane2015 dobry den
prijmy su legalne, konkretne Affiliate marketing dohadzujem klientov pre jednu spolocnost. ja z toho dostavam provizie a tento mesiac dostanem 1500€
a ano bude sa to opakovat, ak sa mi bude darit moze sa stat ze druhy mesiac nezarobǐm nic a dalsi zas nieco
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    načo sa pýtaš, ked nechceš zakladať firmu? Aj živnosť je firma.
    zatiaľ podnikáš načierno - aj sprostredkovanie je služba = ekonomická činnosť = podnikanie.
    Odporúčam rok 2014 nechať tak - 300eur je náhodný príjem a menej než 500 eur, to je oslobodené od dane.
    V tomto roku by si si mal založiť aspoň živnosť na sprostredkovanie, registrovať sa na DU a viesť tzv. daňovú evidenciu.
    Ako SZČO sa však budeš musieť odhlásiť z UP a prihlásiť sa do ZP.

    Kedy platit dane, ked zarabam cez Internet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.