Zavrieť

Porady

Čo mi hrozí ak moj dom chcu zrazu preklasifikovat na bytovu jednotku v rodinnom dome pricom kupnu zmluvu mam na rodinny dom?

Kupovala som rozostavany rodinny dom - novostavbu, ktora je v akokeby v radovke s dalsim 2 domami. Zrazu je problem pri kolaudacii a starosta nam to nechce odkolaudovat ako rodinne domy, ale vymyslel si, ze to skolauduje ako rodinny dom s 3 bytovymi jednotkami. Vraj uz je tu vela domov!!! Vie mi niekto poradit, ake su v tom rizika? Radsej by som to mala tak, ako som to kupovala - teda rodinny dom. Dakujem.
kopretinka jedna vec je,čo chce starosta a druhá,čo hovorí zákon. Nemôže sa kolaudovať alebo nekolaudovať,lebo starosta chce alebo nechce.
Onen Dakujem za nazor kopretinka, avsak starosta je pravnik a ziadny zakon neuklada lehotu do kedy ma vydat kolaudacne rozhodnutie, takze nas uz vyse roka natahuje a vymysla. Teraz vymyslel toto!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak ti raz dali stavebné povolenie na výstavbu rodinného domu, tak to treba aj tak skolaudovať. Neviem, čo má za lubom starosta a prečo mu vadí, že bude v obci miesto 1 nového domu 3. Ak tam, nechcel mať nové domy, nemali schvaľovať územné rozhodnutie a nemali dať stavebné povolenie.

    Pre teba by to znamenalo dosť veľký rozdiel. Predpokladám, že teraz to máte na vlastnom pozemku. Takže by si bola 100% vlastníkom nehnuteľnosti (domu aj pozemku) a v rámci technických možností by si mohla sama rozhodovať o mnohých veciach, týkajúcich sa domu (napr. výmena strechy v budúcnosti, farba fasády ...). Ak to spravíte ako dom s 3 bytovými jednotkami, tak budeš tretinovým SPOLUvlastníkom domu. Všetko, čo sa bude týkať domu ako budovy, budete musieť odsúhlasovať všetci traja spoluvlastníci (niečo podobné, ako v bytovom dome, akurát na vás by sa nevzťahoval zákon o vlastníctve bytov, ale by ste sa riadili ustanoveniami občianskeho zákonníka, ktoré pojednávajú o spoluvlastníctve.

    Neviem, ako sa proti tomu brániť. Normálne dostavajte a dajte stavbu skolaudovať ako rodinný dom (každý osobitne). Ak vám to neskolaudujú, budú musieť zdôvodniť nedostatky, kvôli ktorým to neskolaudovali.

    A ešte otázka - ako vám to starosta oznámil, že chce, aby to bol bytový dom? To vás navštívil doma? Alebo vám to dal písomne?
    Onen Dakujem za nazor, toto som potrebovala vediet. Starosta sa mi to zatial neracil oznamit, ale rovno poslal majitelke 3. domu oznam o zacati konania na stavbu: "rodinny dom s 3 bytovymi jednotkami", kde su uvedene aj moje parcely a pritom ja nie som ani v kopii na dorucenie tohto oznamenia. Pritom moje konanie bolo na "rodinny dom". Nastastie sa vsetci 3 majitelia domov informujeme o akomkolvek akte zo strany obce, takze som sa to dozvedela a okamzite ma to vydesilo. Developer, od ktoreho sme kupovali domy nam povedal, ze takto to starosta skolauduje (ako som pisala, aby nebolo v oblasti tolko domov - ide o satelit a uz fakt dost zastavanu cast obce). To ma nezaujima, ja som to kupovala ako dom a nie ako jednotku. Podivne praktiky.
    sito To ten chamtivitaizmus, pôsobí na ľudí, niektorých...


    ... holt, pokrok nezastavíš ...

    Ale, ten bol ... posledný prepadne ... , alebo zle dopadne ...

    Developer, starosta, občan ... ?

    Čo mi hrozí ak moj dom chcu zrazu preklasifikovat na bytovu jednotku v rodinnom dome pricom kupnu zmluvu mam na rodinny dom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.