Zavrieť

Porady

nefunkcny stmievac na stojanovej lampe

zdravim.vie niekto poradit co sa da robit s nefunkcnym stmievacom na stojanovej lampe,okrem vymeny :-) kde moze byt problem?prestal plnit svoju funkciu.uz sa s nim neda lampa ani vypnut,ani stlmit.len ked ju vytiahnem zo zastrcky.je to stojanova lampa s dvoma ziarovkami,respektive svietidlami.na druhom to funguje tak ako ma...
viktorviktor dá sa tvoj stmievač rozobrať, ten čo som videl je jednoliaty " kus bakelitu"
amoo čo keby stmievač vyhodil a namontoval tam druhý vypínač, aspoň to bude svietiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Popýtaj nejakého elektronika nech sa pozrie či nieje prerazený Triak, mala súčiastka (1€)
    Ta druha žiar. funguje zrejme preto že je napájaná mimo reguláciu na priamo
    Ing. Ľubomír Janoška Súhlas, triaky sa často dimenzujú na 400 V (to je tak-tak s odretými ušami) a mali by sa dimenzovať aspoň na 600 V, aby vydržali.
    PotPalo Tak ono sa dnes už dávajú 400V?! Ja som videl len 600V, a aj tie sa vedeli spáliť. Oni sú dimenzované na nejaký výkon, a keď dá niekto silnejšiu žiarovku, tak to triak neprežije.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    No téma zaujíma aj mňa, lebo sme kúpili dosť drahú lampu stmievacu a po 2 rokoch ( tesne po záruke ) odišiel stmievač a už vôbec nesvieti. Volala som do firmy, čo to distribuje na slovensku, či to vedia opraviť a vraj nie. Tiež hľadám niekoho, kto by poradil kto to opravuje.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Súčiastka lacná, oprava drahšia, ale dá sa. Ono to treba rozobrať, odmerať (zvyčajne odíde aj niečo iné, nie len triak), potom ísť kúpiť súčiastku, namontovať, zložiť... cca 20 až 30 eur... to skôr kúpiť asi novú lampu.
    AdrianaA no, táto nás stála 250,- eur. Tak asi opraviť. Už len nájsť toho opravára

    nefunkcny stmievac na stojanovej lampe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.