Zavrieť

Porady

Predcasny dochodok

Prosim o radu - ako nastavit vysku prijmu cloveku, ktory mal doposial max. vymeriavaci zaklad pre vypocet predcasneho dochodku, aby "neprerobil" na odvodoch a pritom nestratil z dochodku. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Príjem za posledný rok sa do výpočtu dôchodku nezahŕňa.

    patka.bn je offline (nepripojený) patka.bn

    patka.bn
    Este doplnim - zacal pracovat v novom zamestnani a o pol roka chce poziadat o predcasny dochodok a nechce platit zbytocne vela a zaroven prist o peniaze na dochodku. Dik
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ak nebude o PSD žiadať po 1.1.2016, príjem r.2015 mu POMB a teda ani výšku PSD neovplyvní
    patka.bn To znamena, ze moze mat teraz prijem napr. 500 eur a je to jedno? Ziadat o predcasny dochodok bude v roku 2015. Dakujemö
    veronikasad Ano, je to tak. Nech si vyžiada z ústredia SP priebeh dôch.poistenia a na tejto kalkulačke jej môžeš vypočítať výšku starobného dôchodku, ktorý je potrebné krátiť o 0,5 % za každých 30 kal.dní skoršieho odchodu do SD

    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...ku-2015/59319s
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    patka.bn
    Este doplnim - zacal pracovat v novom zamestnani a o pol roka chce poziadat o predcasny dochodok a nechce platit zbytocne vela a zaroven prist o peniaze na dochodku. Dik
    O dôchodok bude žiadať do konca roku 2015 ?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    patka.bn Ako preverim, ci ma narok ziadat do konca roka? Myslim, ze uz som to riesila a ma podla mna narok do konca tohto roku, teda 2015 o predcasny dochodok poziadat, ale pre istotu by som to preverila. Dakujem
    Katy a R tak, že zistíš jeho dátum narodenia a pozrieš do zákona . ak ide o ženu - ešte koľko detí vychovala.
    patka.bn Datum narodenia september 1955, teda v septembri 2015 moze poziadat o predcasny. Dobre pisem? Ide o muza
    veronikasad Dôchodkový vek muža je 62 rokov, o spísanie žiadosti o predčasný dôchodok môže požiadať najskôr v deň dovršenia veku 60 rokov. Predtým je dobré vyžiadať si z ústredia SP priebeh dôchodkového veku a príp. chýbajpce doby poistenia "dohľadať".
    patka.bn Dakujem. Ide o muza. Narodeny september 1955, cize poziada v septembri 2015. Dobre pocitam? Tym padom prijem 2015 nie je dolezity?
    veronikasad Veď to už máš v odpovedi od Kvaka, aj ja som ti potvrdila, že rok v ktorom žiada o dôchodok sa už do OMB nepočíta, len do doby poistenia.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.