Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    marianna000 takze podam DDPPO za r. 2012, zauctujem to 346/648 do r. 2014 a v danovom priznani 2014 sa mi to kde ma prejavit?

    Ďakujem.
    marianna000 Ak datum zistenia skutocnosti bol 9.2.2015, podam DDPPO za rok 2012, zauctujem predpis do r. 2015 a do DPPO za r.2014 pri scitani danovych strat 2010-2013 uvediem stratu, kt je v dodatocnom za rok 2012?

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ak budete opravu chyby účtovať v roku 2015 v DP za rok 2014 sa Vám to nijak neprejaví. V závislosti od toho, ako zaúčtujete opravu chyby minulých období (či ide o významnú alebo nevýznamnú sumu), či na 428, alebo 648 ovplyvní účtovnú závierku (skutočnosti treba skonštatovať v poznámkach) a DP až v roku 2015.

    Zrejme dodatočné DP za rok 2012 podáte ešte pred podaním DP za rok 2014, takže by som stratu za rok 2012 vykazovala v správnej výške, tak ako bude vykázaná v dodatočnom DP za rok 2012.

    V r. 2012 bola zauctovana dotacia na zaklade BV 221/346, ale nebol k nej zauctovany predpis 346/648. Je potrebné podať DDPPO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.