Zavrieť

Porady

Stĺpovitá marhuľa

Má niekto skúsenosti s pestovaním takejto marhuľe v kvetináči? Ako ju prezimovať? Myslíte, že po rokoch (ak by mi prežila) znesie presadenie do záhrady?
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

"kvetináčovú" marhuľu je možné presadiť na voľné priestranstvo, marhule sú ale citlivé na vhodné miesto a dobrú pôdu, zimovať tieto stĺpovité stromky je možné aj v pivnici, keď je zimovaná na svetlejšom mieste, skôr začína pučať
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Skoršie pučanie akéhokoľvek stromu zimovaného v pivnici nesúvisí so svetlom ale s teplom. Ak bude drevina v teple vypučí aj keby bola v tme a naopak ak bude v chlade nevyraší ani keby tam bolo svetlo...
Pestovanie kvôstkovín v kvetináči je úchylka, veľmi trpia ale možné to samozrejme j, nemá to však veľký zmysel. Ak už tak treba použiť poriadny sud a naozaj veľký kvetináč a dobre hnojiť a najmä pravidelne zalievať.
Samozrejme stĺpovitá marhula nebude rásť do stĺpa ako na reklamných obrázkoch. Bude to celkom normálna marhula. Pravdepodobne sa jedná proste o podvod ale možno bude maličko štíhlejšia. Je to ale jedno, lebo v malom kvetináči dlhodobo aj tak neprežije a ak bude veľmi trpieť a podpíše sa to aj na jej vzhľade oveľa viac než to, aká je to odroda...
Najlepšie ju presadiť do zahrady ihneď a vtedy je šanca najvyššia že sa jej bude dariť, len teda stĺp to nebude...
1 0
anketkarka anketkarka

anketkarka je offline (nepripojený) anketkarka

Mne sa nejedna ani tak o stlpovu marhulu, ale o to aby som ju mohla par rokov pestovat v kvetinaci, lebo nemame urobene este vsetky upravy pozemku a tam kde bude stat marhula je momentalne detske ihrisko a ja by som chcela pre deti cim skor domace marhule...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak tú marhuľu posaď niekde veľmi tesne vedľa toho ihriska a dobre ju ochráň aby ju deti nedolámali. Ved zas až toľko im zo začiatku tieniť nebude... A nehovor jej to že malá rasť o 2m metre vedľa a ona si to ani nevšimne...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať