Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Na PN má nárok každý človek. Nikto nie je úplne imúnny a môže sa stať, že ochorie. Takže byť práceneschopnou sa môžeš stať a máš nárok zostať doma sa liečiť, pokiľ tak uzná lekár. Je jedno, či pracuješ, či ako dlho pracuješ.

    Ak ťa zaujíma, či máš nárok na nemocenské dávky počas PN, tak to je iná otázka. Ale ak si v pracovnom pomere, tak áno, máš nárok na nemocenské dávky. Ako veronika uviedla, prvých 10 dní ti platí zameestnávateľ a potom sociálna poisťovňa.

    Nechápem tvojej otázke "a to môže aj bez mňa". Čo či môže bez teba? Ukkončiť tvoj pracovný pomer počas skúšobnej doby? Áno, môže s tebou ukončiť PP aj bez toho, aby si ty s tým súhlasila. Stačí, ak ti doručí list s ukončením PP v skúšobnej dobe.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na náhradu príjmu (prvých 10 kal.dní platí zamestnávatel), aj nemocenské od 11. dňa, ak PN bude trvať dlhšie.

    Len nezabudaj, že si ešte v skúšobnej dobe, počas ktorej môže zamestnávatel ukončiť pracovný pomer aj keď budeš na PN-ke. Ak to zamestnávatel neurobí, skúšobná doba sa predlžuje o dni PN-ky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sašenka 122 a to može aj bezomna
    veronikasad v skúšobnej dobe môže
    kopretinka môže
      zbaliť

    erikasvk je offline (nepripojený) erikasvk

    erikasvk
    Dobry den, som tyzden zamestnana a ostala som PN. Spadla som a bude to dlhodobejsia PN. Mam narok na marodku? A ako sa vypocitava kolko dostanem mesacne?
    kopretinka otázky sa nedávajú do cudzích otázok,založ si vlastnú.predtým si prečítaj predchádzajúce odpovede a nebudeš sa musieť nič pýtať.
    do tejto témy už nepíš.

    mam narok na pn ked mam zdravotne problemy a som zamestnana mesiac?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.