Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať novovzniknutú S.R.O. v Money S3?

Milý Poraďáci, prosím Vás, všetky dobré duše o radu, keďže som v podvojnom už dávno novú spoločnosť neúčtoval, nie som si istý ako na to (čo všetko k tomu treba a tak..) a nielen to... nikdy som ju nenahadzoval do programu, kt. používam (Money S3).Napr. nemám ani tušáka ako tam mám urobiť otváraciu súvahu...Čiže modelový príklad: 2 spoločníci, vklad po 2 x 2.500,- € splatené správcovi vkladu, náklady na vznik 300,-€. Prosím Vás Poraďáci nehovorte mi „normálne to zaúčtuj a hotovo“... Potreboval by som to vedieť od piky... Tam klikni, toto naťukaj, MD/D ... Podrobný návod proste... nerád by som v budúcnosti urobil nejakú chybu. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ronel je offline (nepripojený) ronel

    ronel
    Vklad spoločníka ( Základné imanie) Interný doklad 2x 353 AE / 411 AE (každý spoločník svoju analytiku) 2.500,-, splatenie vkladu 2x 211 AE, 221 AE/ 353 AE, náklady na vznik, ak faktúra 518AE / 321 AE, ak pokladničný doklad 518 AE / 211 AE. Dúfam, že som aspoň trochu pomohla, pekný deň.

    Ako zaúčtovať novovzniknutú S.R.O. v Money S3?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.