Zavrieť

Porady

Súbeh živnosti a s.r.o.

Prosím o radu. Podnikateľ má živnosť - oprava elektriky a pod. Živnosť si otvoril kvôli tomu, aby dostal dotáciu z úradu práce, pričom sa zaviazal, že bude podnikať 2 roky. To aj splnil. Teraz uvažuje o založení s.r.o., chcel by živnosť ukončiť, napriek licenciám je pre neho s.r.o. výhodnejšia. Keďže má uzavreté viaceré zmluvy, overil si, či by to bol pre tieto firmy nejaký problém. Nebol - okrem jednej - že uzatvárajú zmluvy len so živnostníkmi. Chcem sa preto poradiť. Je možné, aby si podnikateľ nechal aj živnosť, aj s.r.o., tak aby o túto zmluvu neprišiel - aspoň načas, lebo ten príjem od nej nie je zanedbateľný. Nebude to nejaký konflikt záujmov? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik a to sa týka ktorej otázky? A pokiaľ si nebude navzájom fakturovať, tak aký problém tam vidiš?
    bazil Ďakujem za odpovede. Medzi sebou si fakturovať nebudú, len mi išlo či to nie je niekde "podchytené" v zákone, keďže bude tú istú činnosť vykonávať aj v s.r.o. aj na živnosť. Tak ste ma upokojili, ďakujem.
    jslancik len si ty počkaj na kvalifikovanejšie odpovede s konkrétnymi citáciami. Zatiaľ tu nemáš žiadnu kompetentnú odpoveď. Ja som iba poukázal na druhú stránku veci.
      zbaliť

    Súbeh živnosti a s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.