Zavrieť

Porady

dividendy-DP za r.2014

Prosím Vás, mám sumárny prehľad dividend od 01.01.2014-31.12.2014, niektoré majú daň vyberané= zrážkou a niektoré nie sú zdanené- je tam iba čiastkový vymeriavací základ pre odvod poistného. Ako v tejto veci postupovať pri vyhotovení DP?
Treba doložiť odvody do ZP?
Táto osoba celý rok 2014 nikde nepracovala, aké DP treba podať a(DPFO-B? uviesť rodné číslo daňovníka?)
Ktorý oddiel treba vyplniť?

Ak boli niektoré dividendy zrazené zrážkou dane, tak tie sa už nepíšu do DP?

Ešte poskytla tá istá osoba pôžičku 12000€ a nemá ju splatenú-treba tu riešiť taktiež úroky z pôžičky v DP?

Ďakujem veľmi pekne za poradenie!

Prosím, vie niekto poradiť?
Naposledy upravil maped : 13.02.15 at 09:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Podstatný údaj je zo ziskov, ktorého roku boli vyplatené. Na základe toho sa posudzuje zdanenie a odvody do Zdravotnej. Rozlišuje sa obdobie 2003 a starsie, 2004-2010, 2011-2012 a 2013. Preto sú niektoré zdanené zrážkovou danou a niektoré v prípade, že nie sú oslobodené sa zdaňujú v DP. Ja aktuálne mám dividendy do 2003 - vyplatené v roku 2014 = v DP § 8 ostatný príjem - riadok 12 v tabulke c. 3 a kedze príjem § 8 je tiez sucastou rocneho zuctovania ZP, zdravotna vycisli nedoplatok.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ďakujem
    Jana Motyčková Príjem z dividend zdanených v §8 za roky do 2003 treba uviesť na str.12 do r.08. Potom ZP z toho nevyčísli zdravotné poistenie.
    dazap, sro Áno, v prílohe sa tieto dividendy uvádzajú, ale na základe informácií zo zdravotnej sa z nich poistné v ročnom zúčtovaní platiť má. Telefonicky mi to potvrdila Všeobecná zdravotná poisťovňa, takto to má rozpísané Dôvera http://www.dovera.sk/platitel/aktual...dov-z-dividend
    ..taak uvidíme čo príde v ročnom zúčtovaní :-)
    dadus50 Dobrý deň. Ak boli vyplácané dividendy v roku 2014 , ale mne ich poslali až tento rok , dávam ich teraz do DP ?
    Nemali moje nové číslo účtu a peniaze sa im vrátili.
    Ďakujem za odpoveď
    dazap, sro Ak to boli dividendy za rok 2003 - Vašim príjmom sa stali v období, kedy ste ich obdržali, t.z. v roku 2015 - DP2015.
      zbaliť

    dividendy-DP za r.2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.