Zavrieť

Porady

Mozem si dat do VOZD celú sumu stravných náhrad zamestnancov?

Dobrý deň, prosím o radu. Do VOZD môže ísť len 55% z akt. sumy 4,20€ (5-12hod.pásmo), ale ak chodí zamestnanec každý deň na montáže do terénu, nemôže dostať k výplate celú sumu? - teraz nejde o príspevok zo SF ten má - ale mňa zaujíma, či by som mu nemohla vyplatiť celú sumu 4,20€ a dať si ju celú do VOZD - možno na základe každodenného vyslania na služ.cestu?.... ďakujem
9 komentárov     zbaliť
veronikasad aké miesto výkonu práce má v pracovnej zmluve ? Miestom montáže je stále to isté miesto ?
veronikasad ak ide o cestovné náhrady, boli zamestnancovi skutočne vyplácané ?
Iva123 miesto výkonu práce má sídlo firmy, montuje okná vždy u iného zákazníka
Iva123 áno, cestovné náhrady sú mu vždy vyplácané, len pátram po možnosti uplatnenia 100% do VOZD ďakujem za odpovede
veronikasad cestovné náhrady zamestnanca živnostníka sú 100 %-ným VOZD živnostníka
Iva123 áno, SZČO môže, ale on je zamestnancom živnostníka
veronikasad prepáč, nerozumiem ti. Skús si pozornejšie prečítať odpoveď z 15:01
Iva123 prepáč, pochopila som to zle takže ak chodí na každodenné montáže v rámci mesta, alebo okresu, aby som vedela jeho diéty - jedná sa len o STRAVNÉ - dať celé do VOZD, musí mať k tomu denné vyslanie na služobnú cestu? alebo urobím dodatok k pracovnej zmluve ohľadom miesta výkonu práce? ďakujem
Iva123 prosím, pochopila som to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mozem si dat do VOZD celú sumu stravných náhrad zamestnancov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.