Zavrieť

Porady

Ako vystúpi zakladajúci člen OZ z OZ

v minulom roku sme 4 osoby spolocne zalozili obcianske zdruzenie. Kedze situacia sa nejak zmenila, v nov. 2014 som z OZ odisla, resp. prestala som sa podielat na chode oz. Momentalne chcem dosielit, aby som bola ako osoba z OZ vyskrtnuta...je to mozne? Ak som jeden zo 4-och zakladatelov? Ak ano, ako postupovat?
dakujem za kazdu radu. Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    upchpp je offline (nepripojený) upchpp

    upchpp
    OZ zakladajú min. 3 osoby. na zakladajucej schodzi sa volia orgány občianskeho združenie : predseda, podpredseda, pokladník, revízor.... Ak chceš vystúpiť z OZ, treba dať písomnú žiadosť o vystúpenie a zvolať člen. schodzu a zvoliť nového člena do fukcie
    Nic nie je jednoduchsie. Oznam Spravnej rade, alebo statutarovi, ze sa vzdavas clenstva a je to. Pozri si pripadne Stanovy, ako mate riesene vzdanie sa clenstva, ci tam nahodou este nie je vyzadovany nejaky ukon. Casto sa napriklad vzdanie sa clenstva viaze na pisomny ukon (co nie je uplne v poriadku - pravnicky pohlad - nikto nemoze byt nuteny na zdruzovanie sa... ak by si teoreticky nevedela, alebo nemohla pisat, tak by si mala velmi stazene vystupenie-to sa teraz ale teba netyka). To, ze si zakladatel o.z., nema v o.z. uz ziadnu rolu (max. tak symbolicku a prezentacnu). Na miesto zakladatela (logicky) nie je potrebne zvolit nikoho noveho a ani kvoli vzdaniu sa clenstva nie je potrebne zvolavat Valne zhromazdenie.

    Ako vystúpi zakladajúci člen OZ z OZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.