Zavrieť

Porady

Kto mi vie poradit ohladom prenajimania casti nehnutelnosti?

Chcem poprosit o radu, ako prenajimat casti nehnutelnosti. Som zamestnana na plny pracovny uvazok, som fyzicka osoba, čiže odvody a danove priznanie mi robi zamestnavatel) a chcem prenajimat izby v rodinnom dome (dlhodobe podnajmy) ako nepodnikatel...Dom som kupila na hypoteku na 30 rokov...potrebujem poradit ako je to s platenim dani..Kto mi ma urobit danove priznanie? zamestnavatel alebo ja sama? ....a ako postavit zmluvu? môžem zmluvu postavit, tak že tam dam iba vyšku najomneho a energie zvlašť? alebo musim uviest kolko chcem aj za energie priamo v zmluve? ak ich neuvediem, môžem si ich potom odpočitať z nakladov?...alebo sa viac oplati dat dom do obchodneho majetku?...budem vdačna za každu radu, lebo danovaci neporadia ani za svet...vraj to nie je v ich kompetencii...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veru nemusia radiť ... ale všetko majú na stránke - kuk https://www.financnasprava.sk/sk/obc.../dan-z-prijmov
    sama si musíš naštudovať, sama spravíš DP - a pozor aj na registračnú povinnosť!
    a keď použiješ vyhľadávač - nájdeš aj tu na porade plno užitočných tém, kde je to prebraté zo všetkých strán
    alebo ?? - si na to " najmeš lidi"

    Kto mi vie poradit ohladom prenajimania casti nehnutelnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.