Zavrieť

Porady

Vratenie dane za rok 2014 (student)

Dobry den, rad by som sa opytal ako je to s vratenim dane, ked v r. 2014 som bol v poslednom rocniku VS a pocas studia som pracoval. Po skonceni studia som v r. 2014 nemal ziadny iny prijem. Je mozne poziadat o vratenie dane za obdobie, pocas ktoreho som bol studentom a aj pracoval na dohodu?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Dostal si od zamestnávatela Potvrdenie o zdanitelných príjmoch ? Ak ano, v akej výške sú príjmy ? (r.01). Máš zrazené preddavky na daň ?
roko146 Ahoj, ano od zamestnavatela som dostal potvrdenie o zdanitelnych prijmoch. Celkom to je okolo 2000 a dan +-90eur. Viem, ze danove priznanie podat musim, kedze som prekrocil predpisanu hranicu ale skor sa mi jedna, ci uz ako nestudent mozem poziadat o vratenie dani za rok 2014, ked som bol studentom. (1-6 mesiac a pracoval som 1-5 mesiac 2014).
kn-alka máš nárok na vrátenie dane, či si študent, alebo nie si študent - predstav si, aj ostatní ľudia majú nárok na vrátenie daní, nie len študenti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    roko146 (Dnes 08:03) Ahoj, ano od zamestnavatela som dostal potvrdenie o zdanitelnych prijmoch. Celkom to je okolo 2000 a dan +-90eur. Viem, ze danove priznanie podat musim, kedze som prekrocil predpisanu hranicu ale skor sa mi jedna, ci uz ako nestudent mozem poziadat o vratenie dani za rok 2014, ked som bol studentom. (1-6 mesiac a pracoval som 1-5 mesiac 2014).
    Podáš si DP typu A uplatníš si NČZD a preddavky ti vrátia.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podľa mňa si mohol požiadať - už je asi neskoro, o vykonanie RZD posledného zamestnávateľa, Možno dnes by sa to ešte dalo dohodnúť, kedže termín pripadol na nedeľu.
    Ak nie, musíš podať DPFO A, tam si uplatníš celú nezdaniteľnú časť a tým pádom vznikne preplatok vo výške zaplatenej dane +-90 eur.
    Napíšeš bud č.účtu, alebo zaškrtneš, že chce preplatok vrátiť poštovou poukážkou.
    nezabudni, na podpisy 2x (aj za DPFO aj tú žiadosť o vrátenie - je to na jednom tlačive).

    Vratenie dane za rok 2014 (student)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.