Zavrieť

Porady

Daňový bonus na manželku

Manžel pracuje v českej republike.doniesol mi tlačivo čo všetko potrebuje aby mohol bonus dostať.Je tu jedna kolonka ...Príjem manželky nesmie prekročiť 68 000 kč .Som na invalidnom dôchodku už dva roky .Preto prosím o radu aké potvrdenie potrebujem aby som doložila ,že som nemala taký vysoký príjem. Za odpoved´ Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Ludmiiilka mali ste nejaký iný príjem okrem dôchodku?
kempeska nie nemala som žiadny iný príjem
Ludmiiilka Stačí ti teda potvrdenie zo sociálnej poisťovne o výške zaplateného dôchodku a napísať čestné prehlásenie, že si nemala žiadny iný príjem okrem dôchodku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Na základe Tvojej otázky predpokladám, že manžel mal 90% príjmu len z ČR,lebo len vtedy má nárok na takúto odpočítateľnú položku
    Potvrdenie zo soc. poisťovne a čestné prehlásenie ak bol ešte niekde prac. pomer tak aj ten - zdokladovať vlastný príjem.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak potrebuješ doložiť aj výšku príjmu? - SP ti vydá potvrdenie o vyplatených dávkach za rok . (niekedy aj na počkanie)
    a ak si mala aj PP - tak zamestnávateľ.
    kempeska Dakujem za odpoved

    Daňový bonus na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.