Zavrieť

Porady

Faktúra vystavená odberateľom

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Prišla nám faktúra na ktorej je uvedené, FAKTÚRA VYSTAVENÁ ODBERATEĽOM (ale vystavuje ju dodávateľská firma). Je to faktúra za vrátené palety, čiže pre nás ako dobropis. Na faktúre nieje uvedené k akej faktúre je vystavená ( účtujem to ako dobropis )... stretli ste sa už s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Nie je to dobropis, účtuješ ako normálnu odberateľskú faktúru ... ale takúto faktúru môže odberateľ vystaviť len so súhlasom dodávateľa :
    Faktúru môže v mene a na účet dodávateľa tovaru alebo služby vyhotoviť odberateľ alebo tretia osoba. Odberateľ môže vyhotoviť faktúru v mene a na účet dodávateľa, ak medzi dodávateľom a odberateľom je uzavretá písomná dohoda o vyhotovovaní faktúr, ktorá musí obsahovať podmienky, ktoré musia byť splnené, aby dodávateľ akceptoval faktúry vyhotovené odberateľom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martina0203 dakujem......
    nikula takže si ju zaevidujem ako mnou vystavenú faktúru. Ale oni majú svoje číslo faktúry, takže aj ja musím to číslo uviesť, aby mi to sedelo v KV?
    Papierniková musí byť číslo ako vystavil odberateľ ... niektoré softy majú na takéto doklady samostatnú evidenciu ..
      zbaliť

    Faktúra vystavená odberateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.