Zavrieť

Porady

Poskytnutá pôžička a danenie úroku

Prosím Vás účtujem v PU a konateľ požičal pracovníkovy obnost podpísali medzi sebou zmluvu aj vyčíslili úrok. Ako by som mala účtovať odíjdenú platbu. Späť splatená ešte nebola ani úrok a zrejme už ani nebude. čo s tým ?? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    predpokladám, že konateľ požičiaval z firemných peňazí, takže ja by som to účtovala ako normálnu pohľadávku voči zamestnancovi, teda pôžičku
    MD 335/ D 221 (alebo 211 ak to bolo vyplatené v hotovosti), úrok MD 335/D 662.
    Ak splatená nebude nikdy, tak jedine nedaňovo odpísať ako nevymoženú pohľadávku, ale to jedine v prípade, že už ten zamestnanec odišiel a nemienite to vymáhať, trebárs z dôvodu že ide o malú sumu a náklady s tým spojené by boli neúmerne vysoké. Ak zamestnanec vo firme pracuje, treba mu to strhávať zo mzdy.
    Treba ale prečítať zmluvu, čo sa tam píše o splatení, prípadne o nejakých sankciách. Ak konateľ s tým nemieni nič robiť, tak ešte by bolo podľa mňa možné považovať za peňažný dar zamestnancovi, ale by to bolo treba zodvodniť a zdaniť.
    Ale keďže poskytnutie toho daru a zdanenie a zodvodnenie by nebolo v rovnakom mesiaci, tak by aj s tým bol problém. Jedine, že by podpísali dodatok k tej zmluve a preklasifikovali pôžičku na dar.

    Poskytnutá pôžička a danenie úroku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.