Zavrieť

Porady

Mzda za 01/2015

Neviete mi niekto skontrolovať, či mám správne vypočítanú mzdu za 01/2015 ak zamestnanec robí na polovičný úväzok a má uplatnené OP na ZP.Čistá mzda mi vyšla 172,14. Je odmeňovaný mesačnou mzdou 190,00 a hodinovka je 2,184.Ďakujem krásne za odpoveď a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrach Ďakujem krásne za ozrejmenie a ochotu :-)
    Jan Hrach Ešte poprosím o info, či pri takomto odmeňovaní musí byť celkový úhrn zdaniteľných príjmov (resp.hrubá mzda) minimálne tých 190,00 EUR, ktoré má zamestnanec uvádzané v zmluve? Môže sa stať, že napríklad bude mať dovolenku, alebo bude na celodennom ošetrení a bude úhrn príjmov za daný nižší ? Je potrebné ho v takomto prípade dorovnať?
    Papierniková Podľa § 2 ods. 3 Zákona o minimálnej mzde zamestnancovi odmeňovanému mesačnou mzdou, ktorý má dohodnutý kratší týždenný pracovný čas, alebo zamestnancovi, ktorý neodpracoval v mesiaci všetky pracovné dni, patrí minimálna mzda vyjadrená v eurách za mesiac v sume zodpovedajúcej odpracovanému času, pričom táto suma sa zaokrúhli na najbližších desať eurocentov. Ak mzda zamestnanca nedosiahne v mesiaci sumu minimálnej mzdy, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi doplatok, ktorý predstavuje rozdiel medzi sumou minimálnej mzdy a dosiahnutou mzdou.
    Jan Hrach čiže budem musieť dorovnať do tých 190,00 eur?
    Papierniková áno
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.