Zavrieť

Porady

neoznámené schválenie ÚZ 2013

Zistila som, že pri jednej firme som podala DP+ÚZ za rok 2013 bez dátumu schválenia a dátum schválenia som potom neoznámila. Môžem urobiť zápis, že to bolo schválené až teraz? Myslím, že nie je nikde predpis, dokedy musí byť ÚZ schválená, len že musí byť predložená na schválenie. Takže ak by som dala aktuálny dátum schválenia, tak by som termín oznámenia stihla. Lebo tá sankcia čo je v zákone o účtovníctve je likvidačná. Viem že to nie je robota účtovníčky, ale ja som si tak klientov naučila, takže vina teraz padá na moju hlavu. Prosím, poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    elisabeth o tých pokutách viem, práve že sú také vysoké, rozmýšľala som ako sa tomu vyhnúť. Nakoniec som to urobila tak, že som napísala zápis, že konateľ predložil ÚZ spoločníkom na schválenie 29.6.2014, schválená bola až 2.3.2015 a 4.3.2015 bola odoslané oznámenie. Audítor mi to odobril. Aj tak dúfam, že zatiaľ ešte nie je rozpočet na tom tak zle, aby ryžovali z týchto sankcií.
    ariadna22 to si dobre vymyslela

    neoznámené schválenie ÚZ 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.