Zavrieť

Porady

DP

Pre DP FO B za rok 2014, tabuľka č. 1 - výdavky na r. 2 sa uvádzajú vrátane preukázateľne zaplateného poistného alebo sa toto poistné zahrnie len do r. 9 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ja poistné pri paušálnych výdavkoch zaratávam aj do r. 2 a spolu do r. 9, nakoľko vychádzam z toho, že pri vedení JU sú výdavky zo živnosti na r. 2 vrátane poistného.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela Ja tiež tak
    cloe Či už sa zarátajú do r. 2 alebo nie, nebude to chyba. Vlastná skúsenosť.
    Janiela podala som na obidva spôsoby, v KROSE som do r. 2 paušálne výdavky nemohla dať, v MRP a na FS áno.
      zbaliť

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), neuvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona, ale výdavky sa uvedú úhrnom vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov na riadku 9 tabuľky č. 1 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť. (Poučenie k DPFO B, ak sa uplatňujú výdavky percentom z príjmov)
    mondes Hmm, ja to uvádzam tak ako som písala tuším odkedy existujú paušálne výdavky. :-)
    KloferHladny no, platilo to aj v roku 2013. Ale štát o dane neprišiel ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.