Zavrieť

Porady

ako vyrovnám stavy na súvahe riadok 51 - výsledok hodspodárenie z bežnej činnosti?

Ahojte, takže pokračujem s uzatváraním roka a vo výkaze mi vyhadzuje 2 chyby. a to: riadok 51: mám tu rozdiel vo výške 4733 a to je rozdiel kurzové zisky a kurzové straty. Viete mi niekto poradiť, ako to opraviť tak, aby smi výkaz sedel?
PS: uzávierka pomaly ide ku koncu :-)
EPk Ide o mikroučtovnú jednotku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    na súvahe r.51? riadok 51 v súvahe na strane aktív znie Iné pohľadávky a vo výkaze ziskov a strát r.51 znie ostatné nákladové úroky /účet 562A/ takže upresni otázku
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adriana7675 rozdiel mi vychádza vo výkaze ziskov a strát nasledovne:
    riadok 51( výsledok hospodárenia z bežnej činnosti po zdanení)vo v riadku 40 ( kurzové zisky) mám sumu a tá by nemala byť
    v riadku 41 taktiež nemala by byť. neviem aké účty mám opraviť tak, aby mi tieto dva riadky v konečnom výkaze vymizli a odpočítali sa mi z výsledku hospodárenia riadok 51
    Chrusťa počuj a máš ty vôbec platný výkaz ziskov a strát? lebo za rok 2014 sú úplne iné súvahy a výkazy ziskov a strát. použijú sa tlačivá UZPODv14-11 v zmysle opatrenia MF SR č.18009/2014
    Žabinka určite to nie sú dobré tlačivá.. r.51 vo výkaze ziskov a strát nie je výsledok hospodárenia z bežnej činnosti po zdanení
    Adriana7675 nahrávam staré roky 2
    Adriana7675 je to rok 2009
    už som z toho na prášky
    Adriana7675 účtujem rok 2009
    a súvaha sa mi vôbec nepáči a vôbec mi nevyšla :-(
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    veď keď si na tých účtoch účtovala, tak tam musia byť.. pozri oproti akým účtom boli účtované, a podľa toho hľadaj..
    vo výkaze z r. 2009 sú r.40 Kurzové zisky (663) a r.41 Kurzové straty (563) správne.. to si v tom strese nepísala, že sa jedná o rok 2009..
    Adriana7675 joj,to áno..
    len vy výkaze mám tuúto jedinú chybu

    ako vyrovnám stavy na súvahe riadok 51 - výsledok hodspodárenie z bežnej činnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.